Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Główny Specjalista ds. środowiskowych w Wydziale Planistyki

Pracodawca: PSE - Polskie Sieci Energetyczne S.A. Numer referencyjny: CJI/WP/GS2/03/19 Data publikacji: 26 marca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Prawo i przepisy
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Podstawowy zakres obowiązków na stanowisku:
  • Prowadzenie całości zadań związanych z procedurą oceny oddziaływania inwestycji na środowisko,
  • Przygotowanie wniosku o określenie zakresu raportu oceny oddziaływania na środowisko,
  • Przygotowanie przetargu na wykonawcę badań środowiskowych i raportu OOŚ,
  • Nadzór nad wykonawcą badań środowiskowych i raportu oddziaływania na środowisko,
  • Udział w konsultacjach społecznych i konsultacjach transgranicznych,
  • Współpraca ze specjalistą ds. środowiska z Litwy i Szwecji,
  • Doprowadzenie do pozyskania decyzji środowiskowej,
  • Wsparcie procesu uzyskania pozwolenia na budowę,
  • Udział, poprzez Ministerstwo Energii, w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich wraz  ze strategiczną oceną oddziaływania na środowisko,
  • Współpraca z Urzędem Morskim na etapie uchwalania planu PZP POM,
  • Współpraca z Urzędem Wojewódzkim w celu uzyskania decyzji środowiskowej.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe - preferowany kierunek ochrona środowiska lub prawo,
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów inwestycyjnych z obszaru energetyki, budownictwa drogowego, infrastruktury liniowej,
  • Praktyczna znajomość procedur administracyjnych związanych z uzyskiwaniem decyzji środowiskowych i pozwoleń na budowę,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej C1,
  • Znajomość procesu inwestycyjnego,
  • Znajomość prawa ochrony środowiska, prawa budowlanego, KPA, ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami oraz ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym,
  • Umiejętność pracy w zespole, w tym doświadczenie we współpracy międzynarodowej,
  • Umiejętności interpretacji aktów prawnych,
  • Umiejętność stawiania priorytetów oraz pracy pod presją czasu,
  • Terminowość i skrupulatność.

Inne informacje

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.

PSE - Polskie Sieci Energetyczne S.A.

Przedmiotem działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. jest świadczenie usług przesyłania energii elektrycznej, przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE).