Główny Specjalista ds. środowiskowych w Wydziale Planistyki

Pracodawca: PSE - Polskie Sieci Energetyczne S.A. Numer referencyjny: CJI/WP/GS2/03/19 Data publikacji: 26 marca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Prawo i przepisy
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Podstawowy zakres obowiązków na stanowisku:
  • Prowadzenie całości zadań związanych z procedurą oceny oddziaływania inwestycji na środowisko,
  • Przygotowanie wniosku o określenie zakresu raportu oceny oddziaływania na środowisko,
  • Przygotowanie przetargu na wykonawcę badań środowiskowych i raportu OOŚ,
  • Nadzór nad wykonawcą badań środowiskowych i raportu oddziaływania na środowisko,
  • Udział w konsultacjach społecznych i konsultacjach transgranicznych,
  • Współpraca ze specjalistą ds. środowiska z Litwy i Szwecji,
  • Doprowadzenie do pozyskania decyzji środowiskowej,
  • Wsparcie procesu uzyskania pozwolenia na budowę,
  • Udział, poprzez Ministerstwo Energii, w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich wraz  ze strategiczną oceną oddziaływania na środowisko,
  • Współpraca z Urzędem Morskim na etapie uchwalania planu PZP POM,
  • Współpraca z Urzędem Wojewódzkim w celu uzyskania decyzji środowiskowej.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe - preferowany kierunek ochrona środowiska lub prawo,
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów inwestycyjnych z obszaru energetyki, budownictwa drogowego, infrastruktury liniowej,
  • Praktyczna znajomość procedur administracyjnych związanych z uzyskiwaniem decyzji środowiskowych i pozwoleń na budowę,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej C1,
  • Znajomość procesu inwestycyjnego,
  • Znajomość prawa ochrony środowiska, prawa budowlanego, KPA, ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami oraz ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym,
  • Umiejętność pracy w zespole, w tym doświadczenie we współpracy międzynarodowej,
  • Umiejętności interpretacji aktów prawnych,
  • Umiejętność stawiania priorytetów oraz pracy pod presją czasu,
  • Terminowość i skrupulatność.

Inne informacje

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.

Informacje o pracodawcy

Przedmiotem działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. jest świadczenie usług przesyłania energii elektrycznej, przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE).

Wyślij swoją kandydaturę

Aplikuj poprzez stronę Pracodawcy (Kliknij tutaj)