Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale Planistyki

Pracodawca: PSE - Polskie Sieci Energetyczne S.A. Numer referencyjny: CJI/WP/S/02/19 Data publikacji: 12 marca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Podstawowy zakres obowiązków na stanowisku:
  • Prowadzenie postępowań dotyczących pozyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwoleń wodnoprawnych oraz innych rozstrzygnięć administracyjnych wymaganych na podstawie przepisów prawa ochrony środowiska w zakresie inwestycji, w tym przygotowywanie wniosków o ich wydanie, monitorowanie postępowania administracyjnego oraz ocena formalno – prawna wydawanych przez organy administracji publicznej rozstrzygnięć (decyzji, postanowień) i zajmowanych stanowisk (opinii, uzgodnień),
  • Udział w opracowywaniu dokumentacji wymaganej w procesie: oceny oddziaływania na środowisko (karty informacyjne przedsięwzięć (KIP), raporty o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko), pozyskania pozwoleń wodnoprawnych (operaty wodnoprawne) oraz innych rozstrzygnięć administracyjnych wymaganych na podstawie przepisów prawa ochrony środowiska dla realizacji inwestycji, w tym opiniowanie opracowań przedkładanych przez wykonawców w tym zakresie,
  • Opiniowanie pod względem formalno – prawnym wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwoleń wodnoprawnych dla realizowanych inwestycji oraz innych rozstrzygnięć administracyjnych wymaganych na podstawie przepisów prawa ochrony środowiska, przedkładanych przez wykonawców,
  • Opiniowanie specyfikacji wymogów funkcjonalno – użytkowych w zakresie wytycznych wynikających z przepisów ochrony środowiska,
  • Opracowywanie ekspertyz, opinii lub rekomendacji w zakresie oddziaływania inwestycji na środowisko przygotowywanych w całym cyklu życia projektu inwestycyjnego,
  • Opracowywanie analiz środowiskowych w zakresie inwentaryzacji przyrodniczych, hałasu i pola elektromagnetycznego w całym cyklu życia projektu inwestycyjnego,
  • Współpraca z organami administracji publicznej, sądami oraz innymi instytucjami, osobami prawnymi i fizycznymi, w zakresie procesu inwestycyjnego.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe II stopnia (kierunkowe w zakresie ochrony środowiska),
  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego,
  • Znajomość wymagań formalno-prawnych procesu inwestycyjnego projektów liniowych,
  • Znajomość zasad przygotowywania dokumentacji formalno-prawnej na potrzeby pozyskania decyzji z zakresu prawa ochrony środowiska.

Inne informacje

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o nadsyłanie dokumentów aplikacyjnych.
Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie i po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
PSE S.A. zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi osobami.

PSE - Polskie Sieci Energetyczne S.A.

Przedmiotem działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. jest świadczenie usług przesyłania energii elektrycznej, przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE).