Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale Informacji o środowisku

Pracodawca: RDOŚ w Bydgoszczy Numer referencyjny: 65489 Data publikacji: 10 lipca 2020 Lokalizacja: Bydgoszcz - Kujawsko-pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Informacji o Środowisku.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Samodzielne przygotowywanie i przeprowadzanie postępowań przetargowych zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
  • Udział w pracach komisji przetargowej.
  • Przygotowywanie planów zamówień publicznych.
  • Przygotowywanie projektów pism dotyczących postępowań przetargowych z wykonawcami.
  • Sporządzanie projektów treści umów.
  • Prowadzenie nadzoru formalnego nad realizacją umów zawartych w wyniku rozstrzygnięcia postępowań przetargowych.
  • Przygotowywanie zlecenia i umowy dla zamówień poniżej wartości wynikających z ustawy prawo zamówień publicznych.
  • Współpraca z komórkami merytorycznymi.
  • Dbanie o zabezpieczenie dokumentów służbowych i ich archiwizowanie.

Warunki pracy:
Praca administracyjno-biurowa. Praca na pełen etat 5 dni w tygodniu po 8 h. Siedziba Urzędu mieści się w budynku przy ul. Dworcowej 81 na IV-VII piętrze. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, posiada windy.

Wykonywanie zadań w siedzibie urzędu, praca administracyjno-biurowa. Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
ul. Dworcowa 81
85-009 Bydgoszcz
Bydgoszcz teren województwa kujawsko-pomorskiego

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe profilowane z zakresu administracji, prawa, ekonomii.
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zamówieniach publicznych po stronie zamawiającego
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie.
  • Znajomość ustaw Kodeks cywilny, Kodeks postępowania administracyjnego, oraz Ustawy o służbie cywilnej.
  • Umiejętność wykładni przepisów prawa i zastosowanie ich w praktyce.
  • Bardzo dobra znajomość aplikacji biurowych (Excel, Word).
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Dokładność, dbałość o szczegóły.
  • Umiejętność komunikowania się i pracy w zespole.
  • Umiejętność organizacji pracy.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych.
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 20.07.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane
z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Planowane techniki i metody naboru:
1. Weryfikacja formalna nadesłanych ofert, nie będą rozpatrywane oferty, które:
1) nie spełniają wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu,
2) złożone zostały po terminie - przy przesyłaniu oferty do RDOŚ
w Bydgoszczy decyduje data stempla pocztowego,
3) bez wymaganych dokumentów,
4) bez własnoręcznych podpisów kandydatów na załączonych oświadczeniach,
5) nie zawierają oświadczenia kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji, opatrzonego własnoręcznym podpisem;
2. Pisemny sprawdzian wiedzy (test):
1) w przypadku, gdy aplikuje mniej niż 10 kandydatów spełniających wymogi formalne, dopuszcza się odstąpienie od przeprowadzenia niniejszego etapu,
2) 50% uzyskanych poprawnych odpowiedzi oznacza zaliczenie sprawdzianu wiedzy,
3) w przypadku zaliczenia testu przez więcej jak 5 osób, do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie poproszonych maksymalnie 5 kandydatów, którzy uzyskali najlepszy wynik.
3. Rozmowa kwalifikacyjna.

Prosimy o podawanie numeru telefonu oraz adresu e-mail, gdyż informacja
o zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów rekrutacji zostanie przekazana kandydatom spełniającym wymogi formalne telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Oferty, które nie spełnią wymogów formalnych oraz oferty kandydatów niewyłonionych do zatrudnienia w służbie cywilnej można odebrać w terminie
3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z osobą wyłonioną w drodze naboru; po tym terminie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska
w Bydgoszczy zastrzega sobie prawo do zniszczenia dokumentów.

Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: http://bip.bydgoszcz.rdos.gov.pl/wzory-oswiadczen

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 52 506-56-66 wew. 6035

RDOŚ w Bydgoszczy

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.