Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000

Pracodawca: RDOŚ w Katowicach Numer referencyjny: 54283 Data publikacji: 17 września 2019 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • przygotowuje projekty opinii merytorycznej co do możliwości znaczącego negatywnego oddziaływania działań, przedsięwzięć i zamierzeń inwestycyjnych na środowisko przyrodnicze: rzadkie i zagrożone siedliska i gatunki, w tym podlegające ochronie prawnej oraz dla ochrony których wyznaczono obszary sieci NATURA 2000, korytarze ekologiczne oraz elementy krajobrazowe,
  • przygotowuje projekty opinii odnośnie do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego na określonym etapie procedury planistycznej,
  • uczestniczy w przygotowywaniu postanowień uzgadniających decyzje o warunkach zabudowy oraz lokalizacji inwestycji celu publicznego w odniesieniu do obszarów objętych ochroną na podstawie przepisów o ochronie przyrody,
  • uczestniczy w prowadzeniu postępowań dotyczących konieczności/lub braku przeprowadzania oceny oddziaływania na obszar Natura 2000 w trybie przepisów ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • uczestniczy w przeprowadzaniu kontroli przestrzegania przepisów o ochronie przyrody w trakcie gospodarczego wykorzystania zasobów i składników przyrody przez jednostki organizacyjne oraz osoby prawne i fizyczne (art. 123 ustawy o ochronie przyrody),
  • prowadzi postępowania dotyczące uzgodnienia decyzji o wycince drzew w pasach drogowych zgodnie z art. 83 ustawy o ochronie przyrody.

Warunki pracy:
praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, częściowo związana z wyjazdami w teren;
praca przy monitorze ekranowym powyżej 4h dziennie;
stanowisko pracy znajduje się w pomieszczeniu biurowym na III piętrze z dostępem do światła dziennego;
obsługa urządzeń biurowych (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów);
kontakt z klientem zewnętrznym;
budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Plac Grunwaldzki 8-10, 40-127 Katowice Katowice

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe na kierunku: biologia, leśnictwo, ochrona środowiska lub pokrewne;
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska
  • znajomość ustaw: o ochronie przyrody; Kodeks postępowania administracyjnego; o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko; o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
  • właściowa organizacja pracy własnej oraz umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • kreatywność;
  • rzetelność, dokładność, terminowość;
  • komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów;
  • umiejętność obsługi komputera;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Przeszkolenie z zakresu technologii GIS (edycja, analiza i obróbka danych w systemie informacji przestrzennej).

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadanie przeszkolenia z zakresu technologii GIS (certyfikaty ukończonych kursów, szkoleń etc.);
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru;

Termin składania dokumentów: 30.09.2019
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: http://bip.katowice.rdos.gov.pl/wzory-oswiadczen
Oświadczenia powinny być opatrzone własnoręcznym podpisem kandydata.

Planowane techniki i metody naboru:
Etap I – weryfikacja formalna nadesłanych ofert,
Etap II – pisemny sprawdzian wiedzy,
Etap III – rozmowa kwalifikacyjna.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Prosimy o podawanie nr telefonu oraz adresu e-mail, gdyż informacja o zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów rekrutacji zostanie przekazana kandydatom spełniającym wymogi formalne telefoniczne lub drogą elektroniczną. Prosimy o sprawdzanie skrzynek e-mail.

Oferty można odbierać w terminie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia informacji o wyniku naboru. Po tym terminie nieodebrane dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2.898,41 zł

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (32)42-06-829.

RDOŚ w Katowicach

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.