Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Starszy inspektor w Wydziale Zapobiegania i Naprawy Szkód w Środowisku oraz Informacji o Środowisku i Zarządzania Środowiskiem

Pracodawca: RDOŚ w Krakowie Numer referencyjny: 58064 Data publikacji: 29 listopada 2019 Lokalizacja: Kraków - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Woda: Dystrybucja, wodociągi, Oczyszczanie ścieków
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy inspektor w Wydziale Zapobiegania i Naprawy Szkód w Środowisku oraz Informacji o Środowisku i Zarządzania Środowiskiem.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Udział w opiniowaniu w zakresie gospodarki wodno-ściekowej kart informacyjnych KIP dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, pod kątem ich bezpośredniego i pośredniego wpływu na wody i środowisko gruntowo-wodne.
  • Udział w opiniowaniu w zakresie gospodarki wodno-ściekowej i ochrony powierzchni ziemi, raportów dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco i potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.
  • Wykonywanie zadań związanych z postępowaniami dotyczącymi historycznych zanie-czyszczeń powierzchni ziemi i remediacji terenów zanieczyszczonych.
  • Wykonywanie zadań związanych z udostępnieniem informacji publicznej, w tym w szczególności informacji o środowisku i jego ochronie, zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie śro-dowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
  • Udzielanie dokładnych i wyczerpujących informacji o stanie spraw w formie ustnej i telefonicznej.
  • Wykonywanie zadań wynikających z ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Warunki pracy:
praca administracyjno-biurowa, częściowo związana z wyjazdami służbowymi,
praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
kontakt z klientem zewnętrznym, niewykluczone sytuacje stresowe i konfliktowe,
okresowe spiętrzenie zadań oraz konieczność wykonywania zadań w krótkich terminach,
wyjazdy służbowe.

Podstawowym narzędziem pracy jest komputer. Na stanowisku nie występują uciążliwe, szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy. Stanowisko pracy znajduje się na IX piętrze w budynku wielokondygnacyjnym. Budynek posiada windę.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie
ul. Mogilska 25
31-542 Kraków
Kraków

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie ochrony środowiska w tym: gospodarki wodnej, ochrony powierzchni ziemi, inżynierii środowiska, geologii, leśnictwa.
  • Co najmniej 3 miesiące doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w zakresie zagadnień z zakresu ochrony środowiska lub doświadczenie zawodowe co najmniej 3 miesiące w administracji publicznej w zakresie zagadnień z zakresu ochrony środowiska
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społe-czeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo ochrony środowiska ( ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powierzchni ziemi), ustawy o odpadach, ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie, ustawy Prawo wodne,
  • biegła znajomość obsługi komputera, pakiet MS Office,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • systematyczność i dokładność,
  • skuteczna komunikacja,
  • umiejętność pracy w zespole.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wiedza z zakresu ochrony środowiska, ochrony wód i powierzchni ziemi, gospodarki wod-no-ściekowej, hydrogeologii, gospodarki odpadami,
  • prawo jazdy kat. B,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • samodzielność i inicjatywa,
  • umiejętność organizacji pracy.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia prawa jazdy.

Termin składania dokumentów: 09.12.2019
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Jesteśmy pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej. Przewidywany termin zatrudnienia 01.01.2020 r.

Informacja o metodach naboru:
I etap - weryfikacja złożonych aplikacji pod względem formalnym,
II etap - pisemny test wiedzy w przypadku dużej liczby ofert kandydatek/kandydatów spełniających wymagania formalne,
III etap - rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami/kandydatkami, którzy/które spełniają warunki formalne i otrzymali najwyższą liczbę punktów na teście, w przypadku jego przeprowadzenia.

Wszystkie oświadczenia kandydata/kandydatki powinny być własnoręcznie podpisane. Prosimy o skorzystanie ze wzorów oświadczeń, które dostępne są na stronie internetowej RDOŚ w Krakowie w zakładce Praca, jak również zachęcamy do zapoznania się ze znajdującymi się tam informacjami dotyczącymi zasad organizacji naboru.
Kandydaci/kandydatki zakwalifikowani/e do dalszych etapów zostaną o tym poinformowani telefonicznie lub drogą elektroniczną. Prosimy kandydatów/kandydatki o podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail, gdyż informacja o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu rekrutacji zostanie przekazana kandydatom/kandydatkom spełniającym wymogi formalne telefonicznie lub drogą elektroniczną.
Dokumenty nieodebrane w terminie 3 miesięcy od upływu terminu składania ofert oraz niespełniające wymogów formalnych, zostaną komisyjnie zniszczone.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 12/61-98-130, 12/61-98-152 lub wysyłając e-mail na adres: sekretariat.krakow@rdos.gov.pl.

RDOŚ w Krakowie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.