Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Inspektor w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000

Pracodawca: RDOŚ w Lublinie Numer referencyjny: 57299 Data publikacji: 14 listopada 2019 Lokalizacja: Lublin - Lubelskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzenie procedur dotyczących oględzin i szacowania szkód oraz wyliczania odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzęta gatunków chronionych określonych ustawą o ochronie przyrody,
  • Prowadzenie postępowań w sprawie wydawania zezwoleń na czynności podlegające zakazom w stosunku do gatunków objętych ochroną, w szczególności w stosunku do bobra europejskiego, a także kontrole spełniania warunków określonych w wydawanych zezwoleniach,
  • Współdziałanie z właścicielami lub użytkownikami gospodarstw rolnych i leśnych w zakresie zabezpieczania upraw i płodów rolnych, lasów oraz zwierząt gospodarskich przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzęta gatunków chronionych, głównie bobry i wilki,
  • Udział w przygotowywaniu i realizacji projektów finansowanych z budżetu RDOŚ w Lublinie, ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także ze środków Unii Europejskiej,
  • Wykonywanie zestawień z szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzęta gatunków chronionych na terenie województwa lubelskiego,
  • Opracowywanie sprawozdań ze zrealizowanych spraw dotyczących bobra europejskiego.

Warunki pracy:
praca administracyjno-biurowa powyżej 4 godzin dziennie w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym wymagająca użytkowania sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka do dokumentów); częste wyjazdy terenowe wymagające prowadzenia samochodu służbowego i przemieszczania się w trudnym terenie; udział w różnorodnych spotkaniach, szkoleniach, konferencjach poza miejscem pracy; kontakty z podmiotami zewnętrznymi.
Stanowisko pracy mieści się na II piętrze. Urząd mieści się w budynku, który posiada windę oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Brak w Urzędzie oznaczeń dla osób niewidomych oraz specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie,
ul. Bazylianówka 46,
20-144 Lublin Lublin

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie
  • Znajomość przepisów prawnych z zakresu ochrony przyrody, w szczególności ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz jej aktów wykonawczych, ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • Znajomość ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego,
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa,
  • Czynne prawo jazdy kategorii B,
  • Wiedza na temat biologii i ekologii bobra europejskiego oraz innych gatunków podlegających ochronie prawnej.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe profilowane z zakresu nauk przyrodniczych (m.in. biologii, ochrony środowiska, leśnictwa, rolnictwa),
  • Co najmniej 3 miesiące doświadczenia zawodowego związane z realizacją szeroko rozumianej ochrony przyrody
  • Umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia,
  • Umiejętność komunikowania się i pracy w zespole,
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej,
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych pakietu MS Office,
  • Umiejętność obsługi odbiornika GPS,
  • Wiedza na temat sposobów zabezpieczania różnych rodzajów mienia przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzęta gatunków chronionych,
  • Umiejętność sprawnego prowadzenia samochodu i dobre rozeznanie w terenie w celu realizacji wyjazdów terenowych.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentu potwierdzającego posiadanie prawa jazdy kat. B
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 29.11.2019
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
1/ Etapy naboru na ww. stanowisko:
a) weryfikacja ofert pod względem spełnienia wymagań formalnych,
b) weryfikacja ofert pod względem spełnienia wymagań dodatkowych,
c) test wiedzy - w przypadku powyżej 12 osób spełniających również wymagania dodatkowe,
d) rozmowa kwalifikacyjna z elementami wywiadu kompetencyjnego.

2/ Dokumenty, w tym życiorys, list motywacyjny i oświadczenia, muszą być podpisane własnoręcznie

3/ Dokumenty należy przesyłać listownie lub składać osobiście w sekretariacie RDOŚ w Lublinie. Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

4/ Oferty kandydatów niewyłonionych możliwe są do odebrania w ciągu 2 tygodni od dnia opublikowania wyniku naboru. Oferty kandydatów wyłonionych, ale niezatrudnionych możliwe są do odebrania w terminie 3 miesięcy od objęcia stanowiska przez wybranego kandydata. Niewykorzystane i nieodebrane w terminie oferty zostaną komisyjnie zniszczone.

5/ Prosimy o podanie telefonu kontaktowego i/lub adresu e-mail celem ułatwienia kontaktu
z kandydatem na potrzeby procesu rekrutacji (przekazywanie informacji o kolejnych etapach naboru).

6/ Dodatkowe informacje, nieopublikowane w ogłoszeniu o naborze, można uzyskać pod numerami telefonu: 81 71 06 504 lub 81 71 06 544.

7/ Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania poli-tyczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

RDOŚ w Lublinie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.