Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. ochrony przyrody

Pracodawca: RDOŚ w Lublinie Numer referencyjny: Oferta pracy na stanowisko specjalisty do spraw ochrony przyrody Data publikacji: 12 marca 2019 Lokalizacja: Lublin - Lubelskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy, Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista Wydział Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Analizowanie dokumentów i wydawanie przyrodniczych opinii w ramach procedur ocen oddziaływania przedsięwzięć na elementy przyrodnicze środowiska, w szczególności na formy ochrony przyrody, w tym obszary Natura 2000,
  • Wydawanie przyrodniczych opinii i uzgodnień do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gmin oraz innych dokumentów planistycznych,
  • Przyjmowanie zgłoszeń prowadzenia działań na obszarach form ochrony przyrody, mogących zmieniać warunki wodne i wydawanie decyzji o warunkach prowadzenia tych działań,
  • Prowadzenie spraw związanych z oceną oddziaływania przedsięwzięć na obszary Natura 2000, w tym przygotowywanie opinii w sprawie obowiązku sporządzania raportu oddziaływania na obszary Natura 2000, analizowanie dokumentów i ustalanie warunków realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na obszary Natura 2000,
  • Przygotowywanie dla projektów współfinansowanych z budżetu UE deklaracji organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 na temat braku negatywnego wpływu przedsięwzięć i zamierzeń na obszary Natura 2000,
  • Prowadzenie innych spraw z zakresu ochrony przyrody.

Warunki pracy:
  • Praca administracyjno-biurowa w siedzibie urzędu, wymagająca użytkowania sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka do dokumentów),
  • Możliwe wyjazdy terenowe oraz udział w różnorodnych spotkaniach, szkoleniach, konferencjach poza miejscem pracy.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe profilowane z zakresu nauk przyrodniczych (m.in. biologii, ochrony środowiska),
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze ochrony środowiska,
  • Znajomość przepisów prawnych z zakresu ochrony przyrody, w szczególności: - ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, oraz aktów wykonawczych, - ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz aktów wykonawczych, - ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
  • Znajomość ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego,
  • Wiedza z zakresu ochrony przyrody, w tym ochrony siedlisk przyrodniczych i gatunków oraz z zakresu biologii i ekologii gatunków chronionych,
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa,
  • Umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia,
  • Umiejętność komunikowania się i pracy w zespole,
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej,
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych pakietu MS Office,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy związanej z oceną oddziaływania przedsięwzięć i/lub dokumentów planistycznych na środowisko przyrodnicze,
  • Prawo jazdy kategorii B.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • kopia prawa jazdy kat.B

Termin składania dokumentów: 22.03.2019
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Etapy naboru na ww. stanowisko:
1) weryfikacja ofert pod względem spełnienia wymagań formalnych,
2) weryfikacja ofert pod względem spełnienia wymagań dodatkowych,
3) test wiedzy w przypadku powyżej 12 osób spełniających również wymagania dodatkowe,
4) rozmowa kwalifikacyjna z elementami wywiadu kompetencyjnego.

Oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie.

Dokumenty należy przesyłać listownie lub składać osobiście w sekretariacie RDOŚ w Lublinie (decyduje data wpływu oferty do urzędu).

Oferty kandydatów niewyłonionych możliwe są do odebrania w ciągu 2 tygodni od dnia opublikowania wyniku naboru. Oferty kandydatów wyłonionych, a niezatrudnionych możliwe są
do odebrania w terminie 3 miesięcy od objęcia stanowiska przez wybranego kandydata. Niewykorzystane i nieodebrane w terminie oferty zostaną zniszczone komisyjnie.

Prosimy o podanie telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail celem ułatwienia kontaktu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 81 71 06 523.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

RDOŚ w Lublinie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.