Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Starszy inspektor ds. ochrony gatunkowej

Pracodawca: RDOŚ w Olsztynie Numer referencyjny: 46262 Data publikacji: 16 kwietnia 2019 Lokalizacja: Olsztyn - Warmińsko-mazurskie Rodzaj umowy: Umowa na zastępstwo Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy inspektor w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzenie postępowań w sprawie wydawania zezwoleń na czynności podlegające zakazom i ograniczeniom w stosunku do dziko żyjących zwierząt, roślin i grzybów objętych ochroną gatunkową,
  • Opiniowanie wniosków Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na czynności podlegające zakazom w stosunku do gatunków zwierząt objętych ochroną ścisłą. Przygotowywanie sprawozdań zbiorczych dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowisk z wydanych zezwoleń,
  • Uczestniczenie w realizacji zadań dotyczących przeprowadzania ocen oddziaływania na środowisko na obszarach Natura 2000, opiniowanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego obszarów chronionych, decyzji o warunkach zabudowy i inwestycji celu publicznego, w tym realizacji przedsięwzięć i inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej w zakresie ochrony gatunkowej zwierząt,
  • Prowadzenie postepowań w sprawie wydawania zezwoleń na wycinanie drzew, przebywanie w ostoi osób, z wyjątkiem właściciela nieruchomości, dokonywanie zmian stosunków wodnych, wznoszenie obiektów, urządzeń i instalacji w strefach ochrony ostoi zwierząt objętych ochroną gatunkową,
  • Uczestniczenie w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie działań z zakresu ochrony czynnej gatunków chronionych, opiniowanie projektów podmiotów ubiegających się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych m. in. NFOŚiGW, WFOŚiGW, LIFE+, CKPŚ i fundusze europejskie. Przygotowywanie opinii do programów ochrony gatunków.

Warunki pracy:
  • Siedziba jednostki usytuowana jest na trzech kondygnacjach, w tym tylko jedna (parter) dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo,
  • Obiekt posiada podjazd dla wózków inwalidzkich, w bocznej części budynku, umożliwiający wjazd na parter. Także na tej kondygnacji znajduje się toaleta, przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • W pozostałej części budynku istnieją bariery architektoniczne w postaci braku windy, wąskich ciągów komunikacyjnych oraz odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych,
  • Stanowisko pracy administracyjno - biurowe, praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę, obsługa urządzeń biurowych. Wyjazdy służbowe związane z pracą w terenie.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie profilowane na kierunku: biologia, ochrona środowiska, leśnictwo,
  • Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej,
  • Znajomość przepisów z zakresu ochrony przyrody oraz aktów wykonawczych, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko oraz aktów wykonanych,
  • Ogólna wiedza przyrodnicza, umiejętność rozpoznawania gatunków podlegających ochronie, w tym w ramach sieci Natura 2000, i ich siedlisk, znajomość form ochrony przyrody,
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętność analizowania i dokonywania syntezy,
  • Umiejętność organizacji pracy i obsługi komputera,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska,
  • Znajomość ustaw: ustawy o ochronie zwierząt, prawo zamówień publicznych oraz konwencji międzynarodowych ratyfikowanych przez Polskę dotyczących zwierząt,
  • Umiejętność oceny zasobów przyrodniczych,
  • Umiejętność pracy w warunkach terenowych,
  • Umiejętność czytania map leśnych, opisów taksacyjnych,
  • Prawo jazdy kategorii B.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • kserokopia dokumentu potwierdzająca posiadanie Prawa jazdy kat. B

Termin składania dokumentów: 26.04.2019
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Uprzejmie informujemy kandydatów, że warunkiem spełnienia wymagań formalnych jest nadesłanie w terminie wszystkich wymaganych dokumentów.

Własnoręcznie podpisane oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej RDOŚ w Olsztynie: http://bip.olsztyn.rdos.gov.pl/wzory-oswiadczen

Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną poinformowani
telefonicznie i drogą elektroniczną o terminie jego przeprowadzenia.

Oferty nie zakwalifikowane zostaną komisyjnie zniszczone po upływie 3 miesięcy od daty zakończenia rekrutacji. Po wyznaczonym terminie oferty można również odbierać osobiście.

Z Regulaminem naboru na wolne stanowiska pracy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie można zapoznać się na naszej stronie BIP.

Prosimy o przesyłanie dokumentów z dopiskiem „Nabór na stanowisko starszego inspektora ds. ochrony gatunkowej - zastępstwo".

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (89) 53-72-114.

RDOŚ w Olsztynie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie: zarządzania ochroną przyrody, w tym m.in. obszarami Natura 2000, kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje także zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku. Odpowiada za zarządzanie informacją o środowisku.