Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Główny specjalista ds. opinii o potrzebie oceny oddziaływania

Pracodawca: RDOŚ w Poznaniu Numer referencyjny: 36159 Data publikacji: 17 października 2018 Lokalizacja: Poznań - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Administracja

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: główny specjalista w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzenie spraw związanych z wydaniem opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w stosunku do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, z uwzględnieniem obszarów Natura 2000, w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, zmierzającym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w celu zapewnienia bezpiecznej dla środowiska budowy i eksploatacji instalacji,
  • Przygotowywanie projektów opinii stwierdzających potrzebę lub brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w toku postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko,
  • Przygotowywanie projektów postanowień stwierdzających konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko ze względu na oddziaływanie na obszar Natura 2000,
  • Weryfikacja i opiniowanie kart informacyjnych przedsięwzięcia w zakresie poszczególnych elementów środowiska, w tym w zakresie ochrony przed hałasem oraz w zakresie gospodarki wodno-ściekowej i ochrony wód, w toku prowadzenia postępowań w sprawie wydania opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko,
  • Prowadzenie postępowań w sprawie porozumienia z właściwym regionalnym dyrektorem ochrony środowiska dla przedsięwzięć wykraczających poza obszar jednego województwa, na etapie wydawania opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko,
  • Przygotowywanie informacji o środowisku w ramach prowadzonych spraw w celu ich udostępnienia,
  • Rozpatrywanie skarg i wniosków w zakresie prowadzonych spraw,
  • Uczestniczenie w przygotowywaniu opinii, stanowisk i sprawozdań przez Wydział.

Warunki pracy:
  • Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
  • Brak toalet dla niepełnosprawnych,
  • Brak drzwi o odpowiedniej szerokości dla wózków inwalidzkich,
  • Budynek wyposażony w windę osobową,
  • Siedziba urzędu mieści się na XI - XIII piętrze budynku ,
  • Dostępność światła dziennego oraz sztucznego,
  • Zagrożenie korupcją,
  • Stres związany z obsługą klientów zewnętrznych tj. obywateli, przedstawicieli przedsiębiorstw i inwestorów, osób zaangażowanych w konflikty społeczne, dotyczące realizowanych inwestycji,
  • Presja czasu ze względu na dużą liczbę prowadzonych spraw i konieczność dotrzymania terminów wynikających z przepisów prawa, uwzględnienie interesu klientów ubiegających się o dofinansowanie z funduszy UE.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe wyższe z zakresu ochrony środowiska, chemii, fizyki, lub pokrewne lub wyższe i studia podyplomowe w zakresie ochrony środowiska,
  • 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska,
  • Znajomość ustaw: O udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne, O odpadach, O służbie cywilnej oraz aktów wykonawczych do tych ustaw,
  • Umiejętności komunikowania się i pracy w zespole,
  • Umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych,
  • Otwarty stosunek do klienta,
  • Zdolność analitycznego myślenia,
  • Odpowiedzialność,
  • Umiejętności analizy opracowań eksperckich,
  • Umiejętność obsługi komputera (Windows),
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji,
  • Przeszkolenie z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko,
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Asertywność,
  • Kreatywność w działaniu,
  • Umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji,
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Znajomość Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/92/UE z dnia 13 grudnia 2011 r. w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • kopia dokumentów potwierdzających przeszkolenie z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko,

Termin składania dokumentów: 27.10.2018
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Na kopercie prosimy podać numer ogłoszenia.

Oferty niespełniające wymagań formalnych oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane i zostaną komisyjnie zniszczone. Kandydaci zakwalifikowani do dalszych etapów rekrutacji zostaną powiadomieni telefonicznie bądź drogą elektroniczną .

W przypadku dużej liczby kandydatów spełniających wymagania formalne komisja dokonuje analizy merytorycznej dokumentów aplikacyjnych i w wyniku preselekcji wyłania kandydatów najbardziej odpowiadających wymaganiom określonym dla danego stanowiska pracy, do kolejnych etapów naboru.

Do udziału w naborze zachęcamy również osoby niepełnosprawne.

Prosimy o składanie dokumentów w języku polskim.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

RDOŚ w Poznaniu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu realizuje zadania z zakresu ocen oddziaływania na środowisko, ochrony przyrody i obszarów Natura 2000, jak również zapobiegania i naprawy szkód w środowisku, zarządzania środowiskiem na terenach zamkniętych oraz informacji o środowisku na terenie województwa mazowieckiego.