Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Inspektor w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Pracodawca: RDOŚ w Poznaniu Numer referencyjny: 87623 Data publikacji: 16 listopada 2021 Lokalizacja: Poznań - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzi pod nadzorem merytorycznym sprawy związane z wydaniem opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w stosunku do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, z uwzględnieniem obszarów Natura 2000, w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, zmierzającym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w celu zapewnienia bezpiecznej dla środowiska budowy i eksploatacji instalacji.
  • Przygotowywuje projekty opinii stwierdzających potrzebę lub brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w toku postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko
  • Przygotowywuje projekty uzgodnień stwierdzających konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko ze względu na oddziaływanie na obszar Natura 2000
  • Przygotowywuje projekty uzgodnień stwierdzających konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia gdy wnioskodawcą jest jednostka samorządu terytorialnego, dla której organem wykonawczym jest organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub podmiot od niej zależny w rozumieniu art. 24m ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
  • Bada prawidłowość w zakresie wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przez organy gmin
  • Przygotowywuje informacje o środowisku w ramach prowadzonych spraw w celu ich udostępnienia
  • Rozpatruje skargi i wnioski w zakresie prowadzonych spraw
  • Uczestniczy w przygotowywaniu opinii, stanowisk i sprawozdań przez Wydział.

60-529 Poznań ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 79

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie średnie z zakresu ochrony środowiska, chemii lub pokrewne
  • Znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Umiejętność analizy opracowań eksperckich
  • Umiejętność obsługi komputera (Windows),
  • Umiejętność komunikowania się i pracy w zespole
  • Otwarty stosunek do klienta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie wyższe o profilu z zakresu ochrony środowiska, chemii lub pokrewne lub dowolne wyższe i studia podyplomowe w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji lub w obszarze ochrony środowiska,
  • Kursy i szkolenia z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Asertywność
  • Kreatywność w działaniu
  • Umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji
  • Odpowiedzialność
  • Znajomość ustaw: Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne, o odpadach, oraz aktów wykonawczych do tych ustaw

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentów potwierdzających kursy i szkolenia z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko

Termin składania dokumentów: 26.11.2021
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.
Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa.

RDOŚ w Poznaniu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu realizuje zadania z zakresu ocen oddziaływania na środowisko, ochrony przyrody i obszarów Natura 2000, jak również zapobiegania i naprawy szkód w środowisku, zarządzania środowiskiem na terenach zamkniętych oraz informacji o środowisku na terenie województwa mazowieckiego.