Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Inspektor w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Pracodawca: RDOŚ w Poznaniu Numer referencyjny: 117948 Data publikacji: 28 marca 2023 Lokalizacja: Poznań - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Administracja, Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzenie pod nadzorem postępowań związanych z wydaniem uzgodnień w formie postanowień w stosunku do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, z uwzględnieniem obszarów Natura 2000, w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, zmierzającego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, oraz w toku ponownej oceny w celu zapewnienia bezpiecznej dla środowiska budowy i eksploatacji instalacji,
  • Weryfikacja raportów o oddziaływaniu na środowisko w toku prowadzenia postępowań w sprawie oceny oddziaływania na środowisko,
  • Przygotowywanie informacji o środowisku w ramach prowadzonych spraw w celu ich udostępnienia.

Warunki pracy:

  • Praca administracyjno-biurowa,
  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,
  • Budynek wyposażony w windę osobową,
  • Siedziba urzędu mieści się na XI - XIII piętrze budynku,
  • Występuje stres związany z obsługą klientów zewnętrznych tj. obywateli, przedstawicieli przedsiębiorstw i inwestorów, osób zaangażowanych w konflikty społeczne, dotyczące realizowanych inwestycji
  • Zagrożenie korupcją,
  • Presja czasu ze względu na dużą liczbę prowadzonych spraw i konieczność dotrzymania terminów wynikających z przepisów prawa, uwzględnienie interesu klientów ubiegających się o dofinansowanie z funduszy UE.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wykształcenie: średnie z zakresu ochrony środowiska, chemii, zarządzania środowiskiem, ochrony przyrody, geografii, hydrogeologii lub pokrewne,
  • Znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • Zdolność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność analizy opracowań eksperckich,
  • Umiejętność obsługi komputera (Windows),
  • Umiejętność komunikowania się i pracy w zespole,
  • Otwarty stosunek do klienta,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:

  • Wykształcenie: wyższe o profilu z zakresu ochrony środowiska, chemii lub pokrewne lub wyższe i studia podyplomowe w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne,
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji lub w obszarze ochrony środowiska,
  • Przeszkolenie z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko,
  • Znajmość języka angielskiego lub niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym,
  • Asertywność,
  • Kreatywność w działaniu,
  • Umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji,
  • Odpowiedzialność,
  • Znajomość ustaw: Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne, o odpadach, oraz aktów wykonawczych do tych ustaw.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy,
  • Kopie dokumentów potwierdzających przeszkolenie z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko.

Termin składania dokumentów: 01.04.2023
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%,
  • Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa.

RDOŚ w Poznaniu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu realizuje zadania z zakresu ocen oddziaływania na środowisko, ochrony przyrody i obszarów Natura 2000, jak również zapobiegania i naprawy szkód w środowisku, zarządzania środowiskiem na terenach zamkniętych oraz informacji o środowisku na terenie województwa mazowieckiego.