Więcej  ›
19.03.2024 19 marca 2024

Inspektor ds. obszarów chronionych

Pracodawca: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku Numer referencyjny: 29539 Data publikacji: 27 czerwca 2018 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa zlecenie Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Wydziale Obszarów Chronionych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Przygotowywanie projektów zezwoleń na odstępstwa od zakazów obowiązujących na terenie rezerwatów przyrody,
  • Prowadzenie spraw związanych z przyjmowaniem zgłoszenia robót oraz wydawanie decyzji o warunkach prowadzenia prac na podstawie art. 118 -118b ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody,
  • Prowadzenie spraw związanych z wydawaniem zaświadczeń organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 dla projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej,
  • Prowadzenie spraw związanych z oceną oddziaływania na obszary Natura 2000 oraz udział w ocenach oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć, które mogą znacząco oddziaływać na obszary Natura 2000, w tym wydawanie zezwoleń na ich realizację, określanie sposobu wykonania kompensacji przyrodniczej, nadzorowanie jej wykonania oraz przygotowanie Standardowego Formularza Komunikacyjnego o nałożeniu i wykonaniu kompensacji,
  • Prowadzenie spraw związanych z wydawaniem decyzji nakazujących wstrzymanie działań i podjęcie niezbędnych czynności w celu przywrócenia poprzedniego stanu obszaru Natura 2000, jego części lub chronionych na nim gatunków, które wykonano bez zezwolenia lub niezgodnie z ustaleniami planów zadań ochronnych lub planów ochrony dla obszarów Natura 2000, a które mogą znacząco oddziaływać na obszary Natura 2000,
  • Realizacja ustaleń planów zadań ochronnych i planów ochrony dla obszarów Natura 2000, planów ochrony oraz zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody, kontrolowanie stanu obszarów Natura 2000 i rezerwatów przyrody oraz nadzór nad prowadzeniem zabiegów ochronnych,
  • Współpraca z placówkami naukowymi, jednostkami organizacyjnymi, organizacjami społecznymi oraz osobami prawnymi i fizycznymi w zakresie działań na rzecz ochrony obszarów Natura 2000 i rezerwatów przyrody;
  • Archiwizacja wytworzonych akt.

Warunki pracy:
  • Praca w siedzibie Urzędu polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych,
  • Praca w terenie – w ciężkich warunkach na obszarach wodno-błotnych, o trudnym dojeździe, z potrzebą dojścia pieszego, w okresie jesienno-zimowym przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych,
  • Częste kontakty z klientem zewnętrznym,
  • Wykonywanie zadań pod presją czasu,
  • Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,
  • Praca na II piętrze w budynku bez windy,
  • Przed budynkiem podjazd dla wózków inwalidzkich.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie (co najmniej), kierunkowe (w zakresie nauk przyrodniczych, ochrony środowiska, leśnictwa, rolnictwa),
  • Zdolność analitycznego myślenia,
  • Znajomość przepisów z zakresu: ochrony przyrody, ocen oddziaływania na środowisko oraz Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętność obsługi komputera (pakiet Office, poczta elektroniczna),
  • Ogólna wiedza przyrodnicza, znajomość procesów zachodzących w przyrodzie i warunków zachowania siedlisk przyrodniczych i gatunków chronionych roślin, zwierząt i grzybów; znajomość form ochrony przyrody,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Doświadczenie w administracji publicznej,
  • Umiejętność pracy z systemami GIS,
  • Prawo jazdy kategorii B,
  • Doświadczenie w pracy terenowej,
  • Kreatywność w działaniu,
  • Umiejętność sprawnej organizacji pracy oraz skutecznego komunikowania się,
  • Asertywność,
  • Odpowiedzialność.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 20.07.2018
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Umowa na czas określony – na zastępstwo.
W ofercie należy podać swoje dane kontaktowe: adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu;
Treść oświadczeń załączonych do dokumentów aplikacyjnych należy opatrzyć odręcznym podpisem wraz z datą;
Oferty otrzymane po terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz aplikacje niekompletne nie będą rozpatrywane;
Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu;
Tylko i wyłącznie kandydaci spełniający wymagania formalne, określone w ogłoszeniu, zostaną powiadomieni o terminie kolejnych etapów naborów (telefonicznie, e-mailem lub listownie);
Oferty odrzucone i nieodebrane zostaną komisyjnie zniszczone.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie zarządzania ochroną przyrody, w tym obszarami Natura 2000 oraz kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku oraz procesu udostępniania informacji o środowisku przyrodniczym. Urząd powstał na mocy ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.