Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Pracodawca: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku Numer referencyjny: 84612 Data publikacji: 20 września 2021 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach dotyczących dokumentów wymagających przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zgodnie z art. 46-49 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach opinii w zakresie stwierdzenia obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko, zgodnie z art. 63 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach opinii w zakresie określenia zakresu raportu, na podstawie art. 69 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach uzgodnień warunków realizacji przedsięwzięć, zgodnie z art. 77 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach dotyczących wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, zgodnie z właściwością o której mowa w art. 75 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach uzgodnień warunków realizacji przedsięwzięć (ponowna ocena), zgodnie z art. 90 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach transgranicznego oddziaływania przedsięwzięć, projektów polityk, strategii, planów i programów na środowisko;
  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawach monitoringów, analiz porealizacyjnych;
  • Przygotowuje projekty stanowisk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz dokonuje innych czynności związanych z systemem ocen oddziaływania na środowisko.

Warunki pracy: Praca w siedzibie Urzędu; Częste kontakty z klientem zewnętrznym i wewnętrznym; Wykonywanie zadań pod presją czasu; Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Przed budynkiem podjazd dla wózków inwalidzkich. W budynku brak windy. Brak odpowiednio przystosowanych łazienek; W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy; Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie; Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

80-748 Gdańsk Chmielna 54/57

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe profilowane w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne
  • Doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej lub w obszarze ochrony środowiska;
  • Znajomość przepisów z zakresu: ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne, Kodeks postępowania administracyjnego, o służbie cywilnej oraz aktów wykonawczych do tych ustaw;
  • Umiejętność komunikowania się i pracy w zespole;
  • Umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych;
  • Zdolność analitycznego myślenia;
  • Umiejętność analizy opracowań eksperckich;
  • Umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, GIS, Internet).
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Asertywność;
  • Kreatywność w działaniu;
  • Doświadczenie w pracy związanej z ocenami oddziaływania na środowisko;
  • Przeszkolenie z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 24.09.2021
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.
Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa.
Umowa na zastępstwo, wcześniej na 1 rok – zgodnie z ustawą o służbie cywilnej.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie zarządzania ochroną przyrody, w tym obszarami Natura 2000 oraz kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku oraz procesu udostępniania informacji o środowisku przyrodniczym. Urząd powstał na mocy ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.