Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. asystent projektu pn. Opracowywanie planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000

Pracodawca: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu Numer referencyjny: Oferta zatrudnienia – WOA.110.15.2018 Data publikacji: 10 sierpnia 2018 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Zarządzanie i ochrona krajobrazu, Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Wspieranie prac Planisty Regionalnego w prowadzeniu i obsłudze biurowo-administracyjnej projektu POIS.02.04.00-00-0193/16 „Opracowanie planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000”, zw. dalej „PZObis” (dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach działania 2.4 oś priorytetowa II, zw. dalej POIŚ), w tym w szczególności:
  • Opracowywanie projektów dokumentów, ogłoszeń, porozumień oraz umów niezbędnych do prawidłowej realizacji projektu; przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do uruchomienia procedur zamówień publicznych; kompletowanie całości dokumentacji związanej z realizacja projektu,
  • Przygotowywanie merytorycznych wkładów do projektów wniosków o płatność,
  • Obsługa kancelaryjna korespondencji związanej z realizacją projektu; obsługa techniczna i organizacyjna spotkań, warsztatów, konferencji, w tym sporządzanie sprawozdań i protokołów,
  • Przygotowywanie projektów pism, informacji, zestawień, prezentacji i sprawozdań dotyczących realizacji projektu,
  • Zapewnienie zainteresowanym osobom i podmiotom możliwości zapoznania się z wynikami opracowań na potrzeby sporządzania projektów planów, przeprowadzanie udziału społeczeństwa; przygotowywanie informacji dla społeczeństwa o realizacji działań związanych z realizacją projektu (strona internetowa, tablica ogłoszeń RDOŚ) zgodnie z ustawowymi wymogami, Wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie informacji i promocji oraz ewentualnych wytycznych RDOŚ w tym zakresie,
  • Opracowywanie pod względem merytorycznym informacji, wkładów do zestawień i sprawozdań dotyczących realizacji projektu, które będą przekazywane do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i innym podmiotom; udział, w tym przygotowywanie materiałów, w ewentualnych kontrolach przeprowadzanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub inne jednostki upoważnione do przeprowadzenia kontroli w zakresie realizacji projektu.

Warunki pracy:
  • Praca administracyjno – biurowa,
  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
  • Krajowe wyjazdy służbowe, w tym kierowanie samochodem osobowym służbowym,
  • Stanowisko pracy znajduje się w pomieszczeniu biurowym, usytuowanym na II piętrze z dostępem do światła dziennego,
  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka),
  • Budynek wyposażony w windę, jednak brak podjazdu,
  • Pomieszczenia higieniczno-sanitarne niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim,
  • Stanowisko pracy z monitorem ekranowym spełnia minimalne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe profilowane (administracja, prawo, ochrona środowiska lub biologia) lub wyższe i studia podyplomowe z zakresu funduszy unijnych (zarządzanie, administrowanie lub rozliczanie projektów),
  • 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z ochroną przyrody lub w obszarze związanym z funduszami unijnymi,
  • Znajomość przepisów: ustawy o ochronie przyrody wraz z aktami wykonawczymi; Prawa Zamówień Publicznych oraz rozliczania projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej,
  • Znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego,
  • Znajomość procedur i dyrektyw unijnych związanych z Europejską Siecią Natura 2000,
  • Znajomość terenu województwa dolnośląskiego, występujących form ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000,
  • Umiejętność obsługi komputera ( w tym pakietu MS Office),
  • Umiejętność pracy w programie Quantum GIS,
  • Prawo jazdy kategorii B,
  • Umiejętność argumentowania,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Udział w zarządzaniu lub rozliczaniu projektu finansowanego z funduszy unijnych.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopia prawa jazdy kategorii B lub oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kategorii B
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • udokumentowanie udziału w zarządzaniu lub rozliczaniu projektu finansowanego z funduszy unijnych

Termin składania dokumentów: 27.08.2018
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Kandydaci spełniający wymagania formalne, zostaną zakwalifikowani do dalszych etapów naboru, o czym będą informowani e-mailem (telefonicznie w przypadku braku adresu e-mail). W tym celu w ofercie należy podać dane kontaktowe – adres e-mail, nr telefonu. Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne.
Wszystkie oświadczenia powinny zawierać odpowiednią treść, datę i własnoręczny podpis (zachęcamy do skorzystania ze wzorów oświadczeń zamieszczonych na stronie internetowej www.bip.wroclaw.rdos.gov.pl w zakładce Praca). Oferty niekompletne i dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane. Po zakończonym naborze złożone aplikacje niszczone są niezwłocznie, za wyjątkiem aplikacji wyłonionych przez komisję przeprowadzającą nabór, które niszczone są po upływie 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z wybranym kandydatem.

Przewidywany okres zatrudnienia: na czas trwania projektu, tj. do dnia 31 grudnia 2020 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (71) 747-93-21, 747-93-12

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie zarządzania ochroną przyrody, w tym obszarami Natura 2000 oraz kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku oraz procesu udostępniania informacji o środowisku przyrodniczym.