Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Starszy specjalista w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Pracodawca: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu Numer referencyjny: 86751 Data publikacji: 28 października 2021 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Starszy specjalista ds. ocen oddziaływania na środowisko w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Osoba na tym stanowisku:
  • przygotowuje projekty decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko,
  • przygotowuje projekty opinii i uzgodnień w ramach ocen oddziaływania na środowisko,
  • przeprowadza postępowania w sprawie ponownej oceny oddziaływania na środowisko,
  • przeprowadza postępowania w sprawie analizy porealizacyjnej i przeglądu ekologicznego,
  • przygotowuje projekty decyzji ograniczających negatywne oddziaływanie na środowisko i jego zagrożenia,
  • przeprowadza postępowania z zakresu gospodarki odpadami.

Wymagania

Kogo poszukujemy (wymagania niezbędne):
  • wykształcenie wyższe w zakresie: inżynierii środowiska, ochrony środowiska, chemii, fizyki, biologii, geografii, geologii, hydrologii, leśnictwa, rolnictwa,
  • doświadczenie zawodowe co najmniej 2 lata w obszarze ochrony środowiska,
  • znajomość przepisów: ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko,
  • znajomość przepisów ustawy: o odpadach, Prawo ochrony środowiska,
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • umiejetność argumentowania,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Oferujemy

  • pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu, stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy, wzrastający z każdym rokiem o 1%,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne,
  • możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
  • pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i jego rodziny, finansowa pomoc świąteczna.

Inne informacje

Dostępność:
Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans. Aplikacje rozważane są z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Jako osoba z niepełnosprawnością możesz skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu – złóż wówczas kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Twoja aplikacja musi zawierać (dokumenty niezbędne):
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/ stażu pracy świadectwo pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu), potwierdzające zamknięty okres i zakres wykonywanych zadań z obszaru ochrony środowiska
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dołącz, jeśli posiadasz (dokumenty dodatkowe):
  • kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/ kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 15 listopada 2021 r.

Miejsce składania dokumentów:
  • listownie w zamkniętej kopercie na adres: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Al. Jana Matejki 6, 50-333 Wrocław,
  • osobiście w sekretariacie (II piętro)
  • ePUAP
  • e-mail: sekretariat.wroclaw@rdos.gov.pl

z dopiskiem „Oferta zatrudnienia – WOA.110.10.2021”

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: (71) 747-93-00

Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
Aplikując oświadczasz, że znana Ci jest treść informacji na temat przetwarzania danych osobowych w naborze

Dodatkowe informacje:
Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli nie podałeś adresu e-mail). Tak samo zrobimy, jeśli nie uda Ci się przejść do dalszego etapu. Możesz złożyć ofertę w wersji papierowej lub elektronicznie. Wszystkie oświadczenia powinny zawierać odpowiednią treść, datę i własnoręczny podpis (zachęcamy do skorzystania ze wzorów oświadczeń zamieszczonych na naszej stronie internetowej www.bip.wroclaw.rdos.gov.pl w zakładce Praca). Jeśli ofertę składasz elektronicznie, wówczas własnoręcznie podpisane oświadczenia dołącz w formie zeskanowanych dokumentów. Przed kolejnym etapem naboru poprosimy Cię o dostarczenie oryginałów tych oświadczeń.
Do dokumentów sporządzonych w języku obcym dołącz kopie ich tłumaczenia na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego. Kompletna aplikacja to taka, która zawiera wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia wraz z datą. Nie rozpatrujemy ofert, które otrzymamy po terminie (decyduje data wpływu oferty do Urzędu, zaś w przypadku ofert składanych elektronicznie decyduje data e-maila). Po zakończonym naborze złożone aplikacje zniszczymy niezwłocznie, za wyjątkiem aplikacji wyłonionych przez komisję przeprowadzającą nabór, które niszczymy po upływie 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z wybranym kandydatem. Do tego czasu będzie można je osobiście odebrać w Urzędzie (nie odsyłamy złożonych aplikacji).

Planujemy następujące metody/techniki naboru:
I etap – weryfikacja złożonych aplikacji pod względem formalnym,
II etap – gdy do następnego etapu zakwalifikowanych zostanie co najmniej 10 kandydatów, wówczas przeprowadzamy pisemny sprawdzian wiedzy w formie testowej,
III etap – rozmowa kwalifikacyjna.

Pracę możesz rozpocząć od: 2021-12-01

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu

administracja publiczna zajmująca się ochroną środowiska