Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Starszy specjalista w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000

Pracodawca: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu Numer referencyjny: 117756 Data publikacji: 17 marca 2023 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przygotowuje projekty opinii w sprawie stwierdzenia braku lub nałożenia obowiązku sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko lub/i na obszary Natura 2000 oraz projekty uzgodnień warunków realizacji przedsięwzięć,
  • Przygotowuje projekty opinii w sprawie stwierdzenia braku lub wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszonych działań prowadzonych na obszarach form ochrony przyrody, w obrębach ochronnych oraz w obrębie cieków naturalnych: wymienionych w art. 227 ust. 3 ustawy Prawo wodne, melioracji wodnych, wydobywania z wód kamienia, żwiru, piasku oraz innych materiałów oraz innych działań obejmujących roboty ziemne mogące zmienić warunki wodne lub wodno-glebowe, a także przygotowuje projekty warunki prowadzenia tych działań,
  • Przygotowuje projekty uzgodnień zakresu prognoz oddziaływania na środowisko oraz opinii do projektów planów w dziedzinie leśnictwa (m.in. planu urządzenia lasu, uproszczony planu urządzenia lasu),
  • Przygotowuje projekty opinii w formie zaświadczenia lub deklaracji organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000,
  • Prowadzi sprawy związane z uzgadnianiem projektów planów aglomeracji w zakresie terenów objętych przynajmniej jedną formą ochrony przyrody,
  • Przygotowuje odpowiedzi na różne wnioski, interwencje, zapytania dotyczące obszarów Natura 2000,
  • Gromadzi, przetwarza i aktualizuje dokumentację dotyczącą obszarów Natura 2000,
  • Prowadzi sprawy związane z opracowaniem projektów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 oraz realizacją działań ochronnych w obszarach Natura 2000.

Warunki pracy:

  • Praca administracyjno – biurowa w siedzibie Urzędu,
  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka),
  • Stanowisko pracy znajduje się w pomieszczeniu biurowym, usytuowanym na IV piętrze z dostępem do światła dziennego,
  • Budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, winda,
  • Stanowisko pracy z monitorem ekranowym spełnia minimalne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wykształcenie: wyższe w zakresie: biologii, geografii, leśnictwa, ochrony środowiska lub wyższe i studia podyplomowe z zakresu: biologii, geografii, leśnictwa, ochrony środowiska,
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony przyrody,
  • Znajomość ustawy o ochronie przyrody,
  • Znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Znajomość form ochrony przyrody, występujących na terenie województwa dolnośląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000,
  • Umiejętność pracy w programie QGIS oraz znajomość podstawowych zagadnień dotyczących systemów informacji geograficznej,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/ stażu pracy (świadectwa pracy wraz z zakresem zadań lub zaświadczenia o zatrudnieniu wraz z zakresem zadań), potwierdzające zamknięty okres i zakres wykonywanych zadań z obszaru,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 03.04.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%,
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Możesz złożyć ofertę w wersji papierowej lub elektronicznie,
  • Wszystkie oświadczenia powinny zawierać odpowiednią treść, datę i własnoręczny podpis (zachęcamy do skorzystania ze wzorów oświadczeń zamieszczonych na naszej stronie internetowej www.gov.pl/web/rdos-wroclaw w zakładce "O RDOŚ/Praca" ). Jeśli ofertę składasz elektronicznie, wówczas własnoręcznie podpisane oświadczenia dołącz w formie zeskanowanych dokumentów. Przed kolejnym etapem naboru poprosimy Cię o dostarczenie oryginałów tych oświadczeń,
  • Do dokumentów sporządzonych w języku obcym dołącz kopie ich tłumaczenia na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego,
  • Kompletna aplikacja to taka, która zawiera wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia wraz z datą,
  • Nie rozpatrujemy ofert, które otrzymamy po terminie (decyduje data wpływu oferty do Urzędu, zaś w przypadku ofert składanych elektronicznie decyduje data e-maila),
  • Po zakończonym naborze złożone aplikacje zniszczymy niezwłocznie, za wyjątkiem aplikacji wyłonionych przez komisję przeprowadzającą nabór, które niszczymy po upływie 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z wybranym kandydatem. Do tego czasu będzie można je osobiście odebrać w Urzędzie (nie odsyłamy złożonych aplikacji).

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu jest instytucją, która odpowiada za realizację polityki ochrony środowiska w zakresie zarządzania ochroną przyrody, w tym obszarami Natura 2000 oraz kontroli procesu inwestycyjnego. Realizuje zadania dotyczące zapobiegania i naprawy szkód w środowisku oraz procesu udostępniania informacji o środowisku przyrodniczym.