Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Specjalista/specjalistka ds. komunikacji

Pracodawca: Rewilding Oder Delta Numer referencyjny: 2022/2 Data publikacji: 05 lipca 2022 Lokalizacja: Zachodniopomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny (2 lata) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Edukacja i komunikacja: Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo, Działalność pozarządowa / humanitarna
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Zarządzanie i ochrona krajobrazu

Opis stanowiska

W celu promocji naszych działań rewildingowych, poszukujemy specjalisty/specjalistki ds. komunikacji
społecznej (20-40 godzin tygodniowo) na dwuletnim kontrakcie, z możliwością przedłużenia. Miejscem pracy
jest nasze przygraniczne biuro projektowe w Rothenklempenow (Niemcy). Część pracy może być
wykonywana zdalnie (homeoffice).

Zadania:
  • Prowadzenie komunikacji w różnych projektach
  • Rozwój naszej strony internetowej oraz obecności w mediach społecznościowych
  • Redagowanie komunikatów prasowych, artykułów dot. rewildingu, materiałów komunikacyjnych (ulotki, broszury itp.) oraz materiałów zamieszczanych na stronie internetowej i mediach społecznościowych
  • Organizacja wydarzeń (np. konferencje, warsztaty, spotkania międzynarodowe on- i offline)
  • Utrzymywanie kontaktów z mediami i społecznością internetową
  • Edycja tekstów i zdjęć (WordPress, bazy danych, ewentualnie drobne prace graficzne)
  • Pomoc w realizacji różnych zadań z zakresu public relations

Wymagania

Profil:
  • Ukończone studia na kierunku: komunikacja społeczna / dziennikarstwo, ochrona środowiska, biologia lub podobnym wraz z wysokimi umiejętnościami w zakresie komunikacji / PR
  • Doświadczenie zawodowe w dziedzinie mediów / PR, najlepiej w organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska
  • Umiejętność redagowania tekstów przewidzianych dla różnych grup docelowych i mediów
  • społecznościowych
  • Biegłość w obsłudze systemów zarządzania treścią (CMS); doświadczenie w zakresie mediów społecznościowych oraz edycji zdjęć i wideo będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętność nawiązywania kontaktów i zarządzania komunikacją
  • Biegła znajomość niemieckiego oraz polskiego w mowie i piśmie, dobra znajomość języka angielskiego mile widziana
  • Zamiłowanie do pracy w zakresie ochrony środowiska / rewildingu

Oferujemy

Oferujemy:
  • Możliwość współkształtowania pracy w zakresie mediów / PR w transgranicznej organizacji ekologicznej
  • Koleżeńską współpracę w dynamicznym i zaangażowanym polsko-niemieckim zespole
  • Ambitne zadania, dające pole do własnej inicjatywy oraz podejmowania odpowiedzialności za konkretne projekty
  • Międzynarodowa sieć współpracy
  • Biuro w pobliżu dzikiej przyrody, w centrum działań wielu inicjatyw proekologicznych

Wynagrodzenie:
Osobę podejmującą pracę czeka duża odpowiedzialność w dynamicznej organizacji non-profit, pracującej w oparciu o innowacyjne metody ochrony przyrody oraz koleżeńska i dynamiczna atmosfera pracy nad projektami krótko i długoterminowymi, w ramach elastycznych godzin pracy.
Przewidujemy wynagrodzenie odpowiadające kwalifikacjom, w zależności od poziomu wykształcenia, doświadczenia, wiedzy specjalistycznej i kraju zamieszkania. Prosimy o podanie swoich oczekiwań płacowych.

Inne informacje

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

W takim razie prosimy o przesłanie podania wraz z CV, wybranymi przykładami autorskich tekstów,
projektów i / lub zaświadczeniami o dotychczasowej pracy, najwcześniejszym możliwym terminem podjęcia
pracy oraz oczekiwanym wynagrodzeniem w jednym dokumencie PDF na adres info(@)rewilding-oder-delta.com do 25.07.2022 r.
W razie pytań prosimy o kontakt z: Izabela Skawinska-Luther, izabela.skawinska-luther(@)rewilding-oder-delta.com

Więcej informacji nt. naszej organizacji można znaleźć na stronach: www.rewilding-oder-delta.com i
www.rewildingeurope.com .

Rewilding Oder Delta

Rewilding Oder Delta jest polsko-niemiecką organizacją pożytku publicznego, założoną w 2019 r. w celu wdrażania koncepcji rewildingu w delcie Odry w Niemczech i w Polsce (jeden z dziewięciu obszarów wspieranych przez organizację Rewilding Europe). Wspólnie z lokalnymi partnerami realizujemy transgraniczne działania na rzecz ochrony przyrody i zrownóważonego rozwoju regionalnego wokół Zalewu Szczecińskiego.