Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Inżynier analiz wytrzymałościowych

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 128266 Data publikacji: 21 września 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Przemysł i inżynieria: Inżynieria materiałowa
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Zespół Aviation Systems w EDC (Engineering Design Center) specjalizuje się w projektowaniu części płatowca. Ma na swoim koncie takie projekty jak skrzydło do Airbus’a A350, czy gondole silnikowe do takich samolotów jak Boeing 747, czy Airbus A320.

W związku z zaangażowaniem w nowe projekty, poszukiwany jest Inżynier Analiz Wytrzymałościowych, którego głównym zadaniem będzie rozwój przypisanych komponentów płatowca w ujęciu wytrzymałości konstrukcji mechanicznej.

Obowiązki:

• Interpretacja wymagań projektowych
• Przeprowadzanie obliczeń wytrzymałościowych oraz symulacji numerycznych dla przypisanych części samolotu
• Interpretacja otrzymanych wyników oraz udzielanie rekomendacji celem rozwoju produktu optymalnego pod względem wytrzymałości, masy oraz kosztu
• Tworzenie odpowiedniej dokumentacji technicznej (modele MES, arkusze kalkulacyjne, raporty wytrzymałościowe) z zachowaniem standardów inżynierskich
• Współpraca wewnątrz szeroko rozumianego zespołu projektowego (z inżynierami konstruktorami, ds. wymiany ciepła i przepływów)
• Współpraca z Liderem Projektu celem budowy planu dostarczenia gotowego produktu spełniającego wszystkie wymagania
• Prezentowanie zagadnień technicznych oraz statusu projektu na przeglądach wewnętrznych oraz zewnętrznych

Wymagania

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Znajomość zagadnień wytrzymałości materiałów oraz Metody Elementów Skończonych
  • Znajomość komercyjnego oprogramowania MES (CAE) stosowanego w przemyśle, preferowany pakiet Altair Hypermesh/ MSC Nastran lub ANSYS Workbench
  • Doświadczenie w pracy w przemyśle na podobnej pozycji mile widziane
  • Doświadczenie w lotnictwie oraz znajomość standardów lotniczych będzie dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra komunikacja oraz proaktywna postawa
  • Samodzielność w działaniu oraz umiejętność pracy zespołowej
  • Język angielski komunikatywny w mowie i piśmie
  • Umiejętność pracy w międzynarodowym zespole

Oferujemy

To oferujemy

  • Pracę nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w przemyśle
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Działania prorodzinne (elastyczne godziny pracy, pokój rodzica)
  • Program doktoratów wdrożeniowych
  • Wsparcie licznych grup zainteresowań
  • Największą w Polsce rowerownię z pełnym wyposażeniem
  • Wsparcie zdrowego trybu życia (owocowe środy, dofinansowanie ubrań sportowych, treningów i karty Multisport)
  • Pakiet kompleksowych szkoleń wdrożeniowych i wsparcie Buddyego
  • Referral Program
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie
  • Indywidualne Konto Emerytalne

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.

W związku z rozwojem Zespołu Technologii Kosmicznych, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko: inżyniera ds. programowania systemów wbudowanych