Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Inżynier automatyk

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 133681 Data publikacji: 10 listopada 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Mechanika, elektromechanika, automatyka, Inżynieria przemysłowa i procesowa

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • współpraca przy realizacji projektów dla naszego klienta strategicznego – firmy Baker Hughes
  • projektowanie systemów automatyki dla podwodnych systemów wydobycia ropy naftowej i gazu,
  • tworzenie oprogramowania dla systemów automatyki,
  • konfiguracja interface’ów, aplikacji i komponentów systemu,
  • analiza i interpretacja wymagań klienta,
  • tworzenie specyfikacji projektowych i procedur testowych,
  • uczestnictwo w przeglądach weryfikacyjnych tworzonych systemów automatyki,
  • współpraca z klientami, dostawcami oraz zespołami BH pracującymi w innych dziedzinach (tj. elektronika, hydraulika, mechanika) w celu zapewnienia zgodności rozwiązania z wymaganiami klienta, normami, a także ze standardami jakości firmy BH
  • testowanie, instalacja i uruchomienia systemów automatyki

Wymagania

Wymagania:

  • wykształcenia wyższego technicznego (inżynierskiego)
  • wiedzy i doświadczenia dot. przemysłowych systemów automatycznej regulacji
  • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie - poziom B2
  • znajomości systemów Wonderware InTouch, GE Cimplicity, Rockwell ControlLogix, Siemens PCS7 lub innych rozwiązań PLC/SCADA
  • doświadczenia w implementacji przemysłowych protokołów komunikacyjnych (tj. Modbus, Profibus, CAN, OPC)
  • umiejętności czytania i tworzenia schematów P&ID oraz dokumentacji technicznej projektu
  • umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu
  • pozytywnego nastawienia do rozwiązywania problemów
  • otwartości oraz umiejętności szybkiego uczenia się

Dodatkowym atutem będzie:

  • wiedza dotycząca cyklu życia projektu
  • doświadczenie w pracy w branży wydobywczej (Oil & Gas)
  • doświadczenie w projektowaniu, testowaniu i uruchamianiu systemów automatyki dla instalacji zarówno malej jak i dużej skali
  • doświadczenie w pracy z maszynami wirtualnymi
  • wiedza dotycząca układów elektrycznych i hydraulicznych
  • doświadczenie w pracy w międzynarodowym zespole projektowym

Oferujemy

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • prywatną opiekę medyczną
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • dofinansowanie do karty sportowej
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • rowerownia - zadaszone miejsca na rowery, suszarnie, przebieralnie, prysznice oraz miejsce do serwisowania rowerów
  • Dofinansowanie wyjazdów zorganizowanych dla dzieci
  • Dofinansowanie do wakacji w ośrodku wypoczynkowym
  • Dodatkowe świadczenia z okazji świąt
  • Możliwość bezpłatnego ładownia elektrycznych samochodów
  • Dofinansowanie do zakupu okularów
  • Premia motywacyjna
  • Atrakcyjny program polecania pracowników
  • Spotkania integracyjne

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.

W związku z rozwojem Zespołu Technologii Kosmicznych, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko: inżyniera ds. programowania systemów wbudowanych