Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Inżynier Konstruktor Elektromechanik

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 122989 Data publikacji: 29 lipca 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Inżynieria energetyczna, elektroniczna i mechaniczna

Opis stanowiska

Zadania:
  • Realizacja prac konstrukcyjnych i analitycznych w ramach rozwoju:
    • Poszczególnych komponentów napędów satelitarnych
    • Napędów satelitarnych jako całości
    • Osprzętu naziemnego (Ground Support Equipment)
    • Dedykowanych Stanowisk Testowych
  • Rozwój urządzeń i komponentów przepływowych i elektromechanicznych, w tym:
    • Elementów wykonawczych zaworów
    • Elementów przepływowych zaworów
    • Czujników ciśnienia
  • Tworzenie założeń i wymagań technicznych
  • Przeprowadzanie analiz porównawczych dla wybranych komponentów
  • Wykonywanie obliczeń wspierających procesy projektowania
  • Praca z systemami CAD/CAE
  • Dobór materiałów oraz technologii wytwarzania
  • Sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem prototypów
  • Przygotowywanie i przeprowadzanie testów opracowanych urządzeń
  • Szacowanie kosztu materiałów i wykonania projektowanych urządzeń
  • Ścisła współpraca z Inżynierami Konstruktorami
  • Ścisła współpraca z Inżynierem Systemów / Kierownikiem Projektu
  • Ścisła współpraca z Kontrolą Jakości
  • Raportowanie postępów prac do przełożonych

Wymagania

Oczekujemy:
  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk technicznych
  • Doświadczenie na stanowisku konstruktora
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem CAD/CAE
  • Znajomość urządzeń elektromechanicznych
  • Znajomość zagadnień obliczania układów elektrycznych i magnetycznych
  • Znajomość zagadnień z zakresu elektroniki
  • Komunikatywność, umiejętność prezentowania uzyskanych wyników
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, kreatywność
  • Znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność lutowania, znajomość obsługi aparatury laboratoryjnej

Mile Widziane (opcjonalnie):
  • Doświadczenie w realizacji projektów z dziedziny technologii kosmicznych (z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju)
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem ANSYS Maxwell
  • Doświadczenie w pracy laboratoryjnej/eksperymentalnej
  • Doświadczenie w pracy ze standardami ECSS

Oferujemy

Oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Dofinansowanie do świąt
  • Prywatna opieka medyczna
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty Multisport
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • Rowerownia

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.

W związku z rozwojem Zespołu Technologii Kosmicznych, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko: inżyniera ds. programowania systemów wbudowanych