Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Młodszy inżynier - elektronik

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 133941 Data publikacji: 13 listopada 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Inżynieria energetyczna, elektroniczna i mechaniczna

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • Projektowanie oraz przeprojektowywanie analogowych oraz cyfrowych prototypów układów elektronicznych oraz płytek PCB, w zastosowaniach do Bezzałogowych Systemów Latających, systemów wsparcia oraz stanowisk testowych (płytki sterujące, płytki zasilające, sterowniki silników BLDC)
  • Montaże oraz uruchomienia układów elektronicznych
  • Obsługa i naprawa urządzeń i układów elektronicznych używanych w projektach Bezzałogowych Systemów Latających oraz systemów wsparcia
  • Dobór i selekcja materiałów oraz komponentów
  • Integracja układów elektronicznych w systemach BSP
  • Projektowanie oraz przeprowadzanie analiz oraz symulacji układów elektronicznych
  • Przeprowadzanie analiz EMC oraz projektowanie systemów zapobiegających zakłóceniom pracy układów elektronicznych
  • Projektowanie oraz dobór prostych systemów antenowych do systemów latających oraz stacji naziemnych
  • Ścisła współpraca z zakładami kooperującymi w ramach Ł-ILOT
  • Kontakty z dostawcami części oraz zewnętrznymi jednostkami produkcyjnymi
  • Kontrola dostarczanych podzespołów
  • Przygotowywanie, nadzór oraz aktualizacja dokumentacji projektowej
  • Przygotowywanie instrukcji stanowiskowych oraz raportów projektowych
  • Uczestnictwo w uruchomieniach systemów oraz testach

Wymagania

Wymagania:

  • Wykształcenie minimum średnie o profilu elektronicznym
  • Bardzo dobra znajomość elektroniki analogowej oraz cyfrowej
  • Dobra znajomość aparatury kontrolno-pomiarowej oraz narzędzi do prototypowania (lutownice, stoły do lutowania BGA, multimetry, generatory sygnału, oscyloskopy)
  • Doświadczenie w prototypowaniu, montażu oraz uruchomieniach układów elektronicznych
  • Dobra znajomość oprogramowania do projektowania układów elektronicznych oraz prowadzenia symulacji
  • Znajomość cyfrowych protokołów komunikacyjnych (CAN, I2C, SPI, RS-232/485)
  • Znajomość podstaw programowania mikrokontrolerów
  • Samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie zagadnień projektowych
  • Mile widziane: Znajomość zagadnień EMC
  • angielski, znajomość w stopniu dobrym

Oferujemy

Oferujemy:

  • Możliwość pracy w trybie hybrydowym
  • Pakiet opieki medycznej
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Dofinansowanie do wakacji
  • Dofinansowanie wyjazdów zorganizowanych dla dzieci
  • Dofinansowanie do wypoczynku w ośrodku wypoczynkowym
  • Dodatkowe świadczenia pieniężne z okazji świąt
  • Preferencyjne pożyczki mieszkaniowo-remontowe
  • Możliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych
  • Dofinansowanie III filaru emerytalnego
  • Pracownicze Plany Kapitałowe
  • Dofinansowanie do zakupu okularów
  • Atrakcyjny program poleceń pracowników
  • Spotkania integracyjne
  • Premie motywacyjne
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (6:00-10:00)
  • Rowerownia - zadaszone miejsce na rowery, suszarnie, prysznice, przebieralnie oraz miejsce do serwisowania rowerów

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.

W związku z rozwojem Zespołu Technologii Kosmicznych, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko: inżyniera ds. programowania systemów wbudowanych