Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Samodzielna/y programistka/ta

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 133141 Data publikacji: 08 listopada 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Informatyka, systemy przesyłu danych, Ekoprojekt, ekologia przemysłowa

Opis stanowiska

Obecnie poszukujemy Samodzielnego Programisty, który dołączy do naszego zespołu ds. Oprogramowania i Analityki dla Niezawodności w Gas Power. Zakres odpowiedzialności na tym stanowisku obejmuje  projektowanie i programowanie komponentów oprogramowania, a także projektowanie funkcji lub całego obszaru funkcji na potrzeby analizy niezawodności w celu stymulowania rozwoju aplikacji dla przemysłu Gas Power.

Poszukujemy Inżynierów Oprogramowania, biegłych w zakresie oprogramowania użytkowego oraz  z doświadczeniem w inżynierii i analityce. Wkorzystując nasz standardowy pakiet analiz i algorytmów, platform i modułów podstawowych, będziesz opracować najnowocześniejsze rozwiązania programistyczne. W ramach codziennych zadań będziesz angażować się i współpracować z kluczowymi ekspertami technicznymi i merytorycznymi z całej firmy, aby zdobyć wiedzę niezbędną do rozwiązywania problemów.

Zakres obowiązków:

  • Odpowiedzialność za definiowanie i rozwój oprogramowania w dynamicznym i zwinnym zespole z wykorzystaniem najnowszych technologii i infrastruktury programistycznej.
  • Określanie zakresu prac w oparciu o wymagania klienta i definiowanie odpowiednich etapów pośrednich. Dostarczanie szacowanych danych dotyczących dat dostaw z planem zadań i alokacją zasobów.
  • Wykazywanie zrozumienie cyklu życia oprogramowania Agile oraz umiejętność rozróżnienia podstawowych danych wejściowych i wyjściowych w każdym cyklu.
  • Aktywne uczestnictwo w dyskusjach technicznych; wspólnie uczestniczenie w projektach technicznych i przeglądach projektów oraz przedstawianie pomysłów technicznych.
  • Utrzymywanie jakości kodu dzięki najlepszym praktykom, testom jednostkowym i automatyzacji jakości kodu.
  • Praca na wybranym module lub komponencie, ze zrozumieniem całego produktu, jego modułw oraz powiązań między nimi.
  • Ocenianie wydajności aplikacji oraz jej optymalizacja  poprzez projektowanie i najlepsze praktyki kodowania.
  • Wdrażanie podstawowych struktur danych oraz algorytmów, przy użyciu wybranej technologii.​

Wymagania

Wymagania:

  • tytuł Licencjata z informatyki lub pokrewnych specjalizacji (technologia, inżynieria i matematyka)
  • minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • wiedza na temat analizy i projektowania, wzorców projektowania oprogramowania i zasad kodowania.
  • znajomość technik optymalizacji SQL i praktyczne doświadczenie z relacyjnymi bazami danych, takimi jak Oracle (w tym programowanie PLSQL) lub MSSQL.
  • bardzo dobra umiejętność programowania w Pythonie z praktycznym doświadczeniem w korzystaniu z pandasa
  • znajomość platformy Docker i nowoczesnych narzędzi (Jenkins, Maven, Git, SVN)
  • umiejętność pracy z metodami takimi jak Lean/Agile/XP itp.
  • umiejętność budowania skalowalnych i wysokodostępnych systemów rozproszonych
  • wysoka zdolność do rozwiązywania problemów
  • umiejętność podejmowania własnej inicjatywy
  • gotowość do pracy pod minimalnym nadzorem
  • doskonałe umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane:

  • doświadczenie w tworzeniu stron internetowych przy użyciu HTML5, JavaScript, jQuery, React, CSS
  • doświadczenie w usługach internetowych (REST, SOAP, WSDL itp.)
  • znajomość rozwiązań chmurowych

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Dofinansowanie do świąt
  • Prywatna opieka medyczna
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karty Multisport
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • Rowerownia​

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.

W związku z rozwojem Zespołu Technologii Kosmicznych, poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko: inżyniera ds. programowania systemów wbudowanych