Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista techniczny do Centrum Technologii Kosmicznych

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 182336 Data publikacji: 23 listopada 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Przemysł i inżynieria: Inżynieria materiałowa

Opis stanowiska

Twoje zadania:

  • Techniczne wsparcie w pracach badawczo-rozwojowych w zakresie integracji i testowania urządzeń mechanicznych i mechatronicznych oraz montażu stanowisk testowych
  • Przeprowadzanie kontroli wymiarowej, ocena wyrobu gotowego, kontrola i kompletacja dokumentów jakościowych
  • Opracowywanie i wdrażanie rozwiązań o charakterze technologicznym
  • Realizowanie prac warsztatowych
  • Bezpośrednia współpraca z inżynierami w zakresie tworzenia prototypowych konstrukcji
  • Informowanie przełożonych o stanie prowadzonych prac, projektów, zleconych zadań
  • Przestrzeganie tajemnicy państwowej i służbowej oraz przepisów BHP i Ppoż.

Wymagania

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie średnie lub wyższe techniczne
  • Znajomość rysunku technicznego
  • Praktyczne doświadczenie w pracach technicznych oraz umiejętność posługiwania się narzędziami warsztatowymi
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Skrupulatność, inicjatywa własna i chęci do pracy technicznej oraz pracy z dokumentacją
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, pomysłowość
  • Wysoka motywacja własna
  • Umiejętność pracy pod presją terminów
  • Umiejętność organizacji i utrzymania porządku w miejsc pracy

Mile widziane:

  • Podstawowa wiedza z zakresu technologii wytwarzania
  • Umiejętność obróbki skrawaniem
  • Certyfikaty z zakresu m.in.: obróbki skrawaniem, obsługi instalacji ciśnieniowych, elektrycznych
  • Doświadczenie z zakresu tworzenia dokumentacji technologicznej
  • Podstawowa wiedza z zakresu materiałoznawstwa
  • Doświadczenie z zakresu kontroli jakości (przeprowadzanie kontroli wymiarowej, ocena wyrobu gotowego, kontrola i kompletacja dokumentów jakościowych)
  • Doświadczenie z zakresu montażu i integracji podzespołów według dokumentacji technicznej
  • Doświadczenie w realizacji projektów z dziedziny technologii kosmicznych/kompozytowych/lotniczych/zbrojeniowych lub pokrewnych
  • Doświadczenie z zakresu instalacji elektrycznych i zagadnień elektroniki
  • Umiejętność spawania, lutowania
  • Prawo jazdy kategorii B

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.