Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Staż w dziale Rozwoju i Utrzymania Laboratoriów

Pracodawca: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Numer referencyjny: 140610 Data publikacji: 12 stycznia 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe
Przemysł i inżynieria: Mechanika, elektromechanika, automatyka

Opis stanowiska

Staż w sekcji Rozwoju i Utrzymania Laboratoriów będzie polegał na uczestniczeniu w wielu projektach w Warszawskim Instytucie Lotnictwa. Prace będą skoncentrowane na projektowaniu, programowaniu i uruchamianiu systemów sterowania i pomiarowych dla szerokiej gamy obiektów technologicznych i laboratoriów badawczych.​

Obowiązki:

Pod nadzorem samodzielnych inżynierów:

  • Wsparcie projektowania architektury sprzętowej systemów automatyki i pomiarowych
  • Wsparcie w programowaniu systemów kontrolno-pomiarowych
  • Wsparcie w przygotowaniu dokumentacji projektowej systemów sterowania i instrumentacji (schematy P&ID, schematy blokowe, listy IO, schematy elektryczne rysunki, instrukcje obsługi i konserwacji, inne…)
  • Dobór czujników i wsparcie w procesie zakupowym (temperatura, ciśnienie, przepływ, wibracje, poziom, inne…)
  • Dobór aktuatorów i wsparcie w procesie zakupowym (pompy, silniki, zawory, inne…),
  • Uczestniczenie w uruchomieniach tworzonych systemów
  • Udział w przygotowaniu i wykonywaniu kampanii testowych komponentów lotniczych
  • Utrzymywanie w dobrym stanie technicznym wszystkich czujników, siłowników i urządzeń sterujących, w tym dbanie o prawidłową obsługę, instalację, serwis i okresową kalibrację

Wymagania

Pożądane kwalifikacje:

  • Dyplom (lub blisko ukończenia) w dziedzinie automatyki, programowania, elektrotechniki, mechatroniki lub równoważny,
  • Doświadczenie zawodowe: niewymagane,
  • Podstawowa znajomość algorytmów sterowania dla procesów dyskretnych i ciągłych,
  • Podstawowa wiedza z zakresu instrumentacji (pomiary temperatury, ciśnienia, siły, drgań, przemieszczeń, poziomu, przepływu itp.) i siłowników (silniki elektryczne, pompy, grzałki, zawory hydrauliczne i pneumatyczne)
  • Umiejętności czytania schematów, rysunków i dokumentacji technicznej
  • Dobre umiejętności rozwiązywania problemów i zarządzania czasem
  • Umiejętność pracy zespołowej
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Dobre radzenie sobie w sytuacjach stresowych, zachowanie spokoju i samokontroli
  • Otwartość na zaawansowane techniki pomiarowe, kontrolne i przetwarzania danych
  • Wysoka motywacja własna, pomysłowość, kreatywność chęć podejmowania wyzwań
  • Podstawowe doświadczenie w programowaniu LabView i znajomość sprzętu NI byłoby korzystne (projekty uniwersyteckie, szkolenia itp.)
  • Podstawowe doświadczenie w tworzeniu systemów sterowania opartych na sterownikach PLC i/lub SCADA byłaby korzystna (znajomość sprzętu i środowiska programistycznego Siemens, PILZ, Allen-Bradley, Emmerson, Copa-Data Zenon)
  • Korzystne byłoby doświadczenie w uruchamianiu czujników i siłowników
  • Korzystna byłaby wiedza z zakresu obsługi i projektowania szaf sterowniczych i elektrycznych

Oferujemy

Oferujemy:

  • Możliwość rozwinięcia szerokiej wiedzy i umiejętności z zakresu inżynierii sterowania i pomiarów
  • Udział w bardzo ciekawych i wymagających projektach testowania technologii lotniczych
  • Praca z nowoczesnym sprzętem i narzędziami do pomiarów i sterowania,
  • Praca w międzynarodowym środowisku z możliwością rozwoju umiejętności zawodowych
  • Przyjazna atmosfera

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Boeing, Airbus, Pratt & Whitney, Sikorsky, Rolls-Royce, Wabtec, Baker Hughes, wspierając jednocześnie przemysł krajowy z sektorów: lotniczego, kosmicznego, energetycznego, samochodowego i wielu innych. Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: technologie kosmiczne, silniki lotnicze i rakietowe, materiałoznawstwo, aerodynamika, technologie kompozytowe, projektowanie i badanie konstrukcji lotniczych, hałas lotniczy oraz badania z zakresu wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach Instytutu Lotnictwa działają również certyfikowane przez EASA Organizacja Produkująca
i Obsługowa.