Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Starszy Specjalista ds. rozliczeń klientów – branża energetyczna

Pracodawca: Smart-HR Numer referencyjny: 165077 Data publikacji: 12 lipca 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Ekonomia, finanse
Energia: Ropa, gaz i węgiel

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
  • Rozliczanie i fakturowanie sprzedaży energii elektrycznej (głównie odnawialne źródła energii) i gazu do klientów końcowych, głównie dużych odbiorców strategicznych, w tym umów kompleksowych,
  • Analiza i monitoring poprawności danych pomiarowo-rozliczeniowych partnerów biznesowych oraz dostawców usług i serwisów,
  • Szacowanie danych pomiarowo-rozliczeniowych i weryfikacja ich spójności w bazach danych systemów informatycznych,
  • Projektowanie i wdrażanie procesów rozliczeniowych, budowanie modeli rozliczeniowych wynikających z umów sprzedaży do odbiorców i z umów zakupu od wytwórców,
  • Bieżąca obsługa systemu bilingowego funkcjonującego w spółce oraz koordynacja zmian w konfiguracji systemu dedykowanych rozliczeniom odbiorców i wytwórców,
  • Przygotowywanie danych z systemu bilingowego na potrzeby cyklicznych raportów wysyłanych do URE, ARE, itp.,
  • Przygotowywanie danych z systemu bilingowego na potrzeby procesów windykacyjnych,
  • Wsparcie innych procesów finansowych.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
  • Co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku w sektorze energetycznym, znajomości rozliczeń klientów z uwzględnieniem rozliczeń masowych i umów kompleksowych,
  • Znajomości otoczenia prawnego dla działalności spółki obrotu na rynku energetycznym,
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie B2+/C1 – warunek konieczny,
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office oraz umiejętności obsługi urządzeń biurowych,
  • Komunikatywności i wysokiej kultury osobistej.

Oferujemy

Pracodawca oferuje:
  • Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie będącej jednym z liderów na rynku z branży energetycznej,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony po okresie próbnym,
  • Opiekę medyczną, kartę Multisport, dofinansowanie do wypoczynku oraz inne pozapłacowe benefity.
  • Motywacyjny system wynagradzania,
  • Możliwości dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji (szeroki wachlarz szkoleń),
  • Pracę w miłej atmosferze w otoczeniu profesjonalistów.

Smart-HR

SMART-HR – jesteśmy firmą doradztwa personalnego, realizującą ambitne projekty rekrutacyjne dla naszych Klientów. Cechuje nas precyzja w działaniu oraz krótki czas realizacji zleceń.