Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: SPIE Numer referencyjny: Gdańsk Data publikacji: 31 lipca 2019 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Obowiązki:

  • Przygotowanie dokumentów i prowadzenie procedury uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla stacji i linii elektroenergetycznych wysokich napięć
  • przygotowanie kart informacyjnych przedsięwzięcia, raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko oraz innych niezbędnych dokumentów związanych z oceną oddziaływania na środowisko
  • prowadzenie tematyki Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 w spółce, w tym: bieżący nadzór nad przestrzeganiem przez Spółkę przepisów z zakresu ochrony środowiska, monitorowanie zmian przepisów, naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska, sporządzanie raportów z emisji zanieczyszczeń do powietrza, administracja kont Spółki w rejestrach BDO i CRO, prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony środowiska
  • udział w opracowaniu wewnętrznych zarządzeń, regulaminów, instrukcji ogólnych lub ich fragmentów dot. ochrony środowiska; przeprowadzanie wraz z Zespołem BHP okresowych wizyt kontrolnych na budowach w celu monitorowania spełnienia wymagań środowiskowych (zgodności z wymaganiami prawnymi i ZSZ Spółki w obszarze ochrony środowiska)
  • powyższe obowiązki będą wykonywane dla spółek SPIE Elbud Gdańsk i SPIE Elbud Kraków

Wymagania

  • wykształcenie wyższe/doświadczenie, określone dla autorów raportów o oddziaływaniu na środowisko, o którym mowa w art. 74a ust. 2 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
  • znajomość przepisów prawa – w szczególności przepisów z zakresu ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko; ustawy o ochronie przyrody; ustawy o ochronie środowiska; kodeksu postępowania administracyjnego; kodeksu cywilnego; ustawy o gospodarce nieruchomościami; prawa budowlanego
  • doświadczenie w tematyce Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 będzie dodatkowym atutem
  • samodzielność w działaniu
  • zdolności analityczne oraz umiejętność pracy w zespole
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • ciekawą pracę w dużej i renomowanej firmie
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (pełen etat)
  • szeroki zakres świadczeń w ramach pakietu socjalnego (m.in. karta sportowa, bilety do kina/teatru, świadczenie urlopowe, karta podarunkowa na święta oraz dofinansowanie do kolonii dla dzieci)
  • prywatną opiekę medyczną
  • prężnie działający klub sportowy SPIE Sport Team
  • dobrą lokalizację biura (parking)
  • możliwość dalszego podnoszenia kwalifikacji i zdobywania doświadczenia

SPIE

Grupę SPIE SAG reprezentują w Polsce spółki SPIE Elbud Gdańsk S.A. oraz SPIE Elbud Kraków Sp. z o.o. Obie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania, budowy i modernizacji sieci elektroenergetycznych.

Spółki należą do jednych z największych firm w Polsce świadczących usługi w zakresie infrastruktury elektroenergetycznej dla przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją i przesyłem energii elektrycznej.

Grupa SPIE jest jednym z wiodących europejskich dostawców usług i systemów w zakresie energetyki, sieci gazowych i wodnych oraz instalacji do wytwarzania, dostarczania i użytkowania energii elektrycznej, wody i gazu.