Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Pracownik ds. realizacji projektu śladu węglowego

Pracodawca: SQD ALLIANCE SP Z O.O. Numer referencyjny: nr ref. POŚ/01/2023 Data publikacji: 20 lutego 2023 Lokalizacja: Pszczyna - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Energia: Odnawialne źródła energii, Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting

Opis stanowiska

• udział w projektach dotyczących obliczania śladu węglowego dla organizacji i produktów,
• weryfikacja i nadzór nad bazą danych dotyczących emisji dwutlenku węgla,
• pozyskiwanie wskaźników/ budowa ww. bazy,

Wymagania

• wykształcenie wyższe, mile widziane kierunkowe w zakresie ochrony środowiska, inżynierii środowiska, energetyki, chemii lub ekologicznych źródeł energii lub pokrewnych,
• dodatkowym atutem będzie doświadczenie w udzielaniu merytorycznych konsultacji oraz doradztwie dla klienta w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych
• mile widziane doświadczenie w wykonywaniu analiz obliczeniowych,
• mile widziana znajomość bazy KOBIZE oraz znajomość zasad bilansowania LZO,
• bardzo dobra znajomość narzędzi kalkulacyjnych,
• umiejętność analitycznego myślenia,
• samodzielność, odpowiedzialność i rzetelność,
• dobra znajomość języka angielskiego
• praktyczna znajomość MS Office, zwłaszcza MS Excel
• gotowość do podróży służbowych,
• prawo jazdy kat. B,

Oferujemy

  • szkolenia i rozwój dot. wytycznych GHG Protocol, norm ISO 14064, ISO 14067, ISO 14040 / 14044, metodologii LCA (Life Cycle Assessment),
  • udział w najszybciej rozwijających się projektach biznesowych,
  • możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i uprawnień,
  • udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych,
  • udział w konferencjach branżowych,
  • narzędzia pracy adekwatne do wykonywanych zadań,
  • pakiet medyczny,
  • ubezpieczenie grupowe,
  • naukę języka angielskiego,

Inne informacje

Szczególnie pożądane
• gotowość do nauki i uczenia się,
• samodzielność,
• dodatkowym atutem będzie doświadczenie w wykonywaniu analiz obliczeniowych wpływu emisji na stan zanieczyszczenia powietrza , w tym również obliczaniu śladu węglowego,

SQD ALLIANCE SP Z O.O.

SQD Alliance (dawniej Team Prevent Poland) dostarcza usługi oraz rozwiązania w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ochrony środowiska, zdrowia, rozwiązań informatycznych, wsparcia produkcyjnego oraz jakości dla wielu branż, w tym m.in. produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, budowalnej, energetycznej oraz usługowej. SQD Alliance cieszy się zaufaniem ponad 2000 przedsiębiorstw i instytucji, a liczba przeszkolonych osób każdego roku to kilkanaście tysięcy.

Do chwili obecnej zespół SQD Alliance rozwinął się do liczby blisko 150 wyspecjalizowanych pracowników. W relacjach z nimi stawiamy przede wszystkim na współpracę i dialog. Uważamy, że dbając o rozwój pracowników i wzajemny szacunek, inwestujemy w rozwój firmy oraz przyjazną atmosferę, budując tym samym silny, zmotywowany zespół o wysokich kompetencjach zawodowych.