Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: SQD ALLIANCE SP Z O.O. Numer referencyjny: nr ref. SPOS/01/Bielany Wrocławskie Data publikacji: 03 stycznia 2022 Lokalizacja: Bielany Wrocławskie - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting, Oceny oddziaływania na środowisko, Zarządzanie jakością, certyfikaty, normy

Opis stanowiska

  • wykonywanie specjalistycznych analiz, ekspertyz oraz opracowań z zakresu ochrony środowiska,
  • współudział w opracowywaniu raportów o oddziaływaniu na środowisko planowanych przedsięwzięć,
  • nadzór nad zakładami przemysłowymi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska
  • przeprowadzanie audytów zgodności z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska,
  • przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony środowiska,
  • prowadzenie ewidencji oraz wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska,
  • naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
  • współpraca z jednostkami kontroli oraz organami administracji samorządowej,
  • udzielanie merytorycznych konsultacji oraz doradztwo z zakresu przestrzegania przez przedsiębiorców wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska przez przedsiębiorców,

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu inżynierii środowiska, ochrona środowiska (studia stacjonarne/niestacjonarne i/lub podyplomowe, licencjat),
  • co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska w zakładzie produkcyjnym lub w firmie konsultingowej specjalizującej się w usługach z zakresu ochrony środowiska,
  • dodatkowym atutem znajomość zagadnień ochrony powietrza, umiejętność wykonywania analiz obliczeniowych wpływu emisji na stan zanieczyszczenia powietrza i/lub znajomość zagadnień gospodarki wodnościekowej,
  • umiejętność opracowywania dokumentacji,
  • mile widziana znajomość systemów zarządzania środowiskowego wg ISO 14001, EMAS,
  • mile widziana komunikatywna znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego,
  • prawo jazdy kat. B,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, Power Point,
  • mile widziana znajomość programów graficznych AutoCAD, Corel Draw i innych.

Oferujemy

  • Będziesz rozwijać projekty lokalne i międzynarodowe,
  • Będziesz sam organizować sobie czas i decydować gdzie i z kim się spotkasz,
  • udostępnimy Ci narzędzia niezbędne do pracy,
  • jeśli tylko Będziesz chcieć uczyć się, pomożemy Ci w rozwijaniu się,
  • wizyta u lekarza nie będzie dla Ciebie problemem, bo będziesz mieć pakiet medyczny,

Inne informacje

Szczególnie pożądane:
  • doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji z zakresu ochrony powietrza i/lub analiz akustycznych i/lub gospodarki wodnościekowej,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz unijnych, w szczególności dotyczących ocen oddziaływania na środowisko, ochrony powietrza, wpływu emisji hałasu na środowisko, gospodarki odpadami i opakowaniami oraz gospodarki wodnościekowej.

SQD ALLIANCE SP Z O.O.

SQD Alliance (dawniej Team Prevent Poland) dostarcza usługi oraz rozwiązania w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ochrony środowiska, zdrowia, rozwiązań informatycznych, wsparcia produkcyjnego oraz jakości dla wielu branż, w tym m.in. produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, budowalnej, energetycznej oraz usługowej. SQD Alliance cieszy się zaufaniem ponad 2000 przedsiębiorstw i instytucji, a liczba przeszkolonych osób każdego roku to kilkanaście tysięcy.

Do chwili obecnej zespół SQD Alliance rozwinął się do liczby blisko 150 wyspecjalizowanych pracowników. W relacjach z nimi stawiamy przede wszystkim na współpracę i dialog. Uważamy, że dbając o rozwój pracowników i wzajemny szacunek, inwestujemy w rozwój firmy oraz przyjazną atmosferę, budując tym samym silny, zmotywowany zespół o wysokich kompetencjach zawodowych.