Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Pracownik ds. kampanii dot. ochrony klimatu i wpływu kopalni odkrywkowej na środowisko

Pracodawca: Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA Numer referencyjny: 001 Data publikacji: 19 lutego 2018 Lokalizacja: Zgorzelec, Bogatynia - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa zlecenie (10 miesięcy) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Edukacja i komunikacja: Działalność pozarządowa / humanitarna
Energia: Ropa, gaz i węgiel

Opis stanowiska

Opis zadań jakie mają być wykonywane podczas pracy na stanowisku „łącznika” w projekcie Stowarzyszenia dotyczącym wsparcia kampanii ochrony klimatu połączonej z informowaniem na temat wpływu kopalni odkrywkowej węgla brunatnego oraz elektrowni na środowisko i zdrowie ludzi oraz istniejących alternatyw (jak odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna) - patrz wcześniejsze działania: www.eko-unia.org.pl , www.eko.org.pl)

Zadania to:
  • stały monitoring mediów,
  • skanowanie artykułów i rejestrowanie wystąpień radiowo- telewizyjnych zwolenników i przeciwników kopalni odkrywkowej Turów,
  • ożywienie stron internetowych oraz obiegu informacji na terenie wykonywanego działania,
  • utrzymywanie dobrych kontaktów z aktorami – zarówno zwolennikami, jak i przeciwnikami kopalni, w tym mediami lokalnymi,  środowiskami naukowymi i studenckimi,
  • pozyskiwanie do współpracy wolontariuszy (np. z klas o profilu kształtowanie środowiska i ochrona środowiska ze szkół ponadgimnazjalnych),
  • redagowanie notatek informacyjnych o tych kontaktach oraz wydarzeniach związanych z kopalnią odkrywkową i elektrownią,
  • założenie i utrzymywanie strony na FB oraz pomoc w redakcji wiadomości internetowych,
  • pomoc w organizacji spotkań i konferencji,
  • wspieranie realizacji innych działań w projekcie.

Miejsce pracy: województwo dolnoślaskie ze szczególnym uwzględnieniem gmin Bogatynia i powiatu zgorzeleckiego.

System pracy: zadaniowy po uzgodnieniu z pracodawcą - głównie nienormowany, nastawiony na rozliczanie zadań a nie czasu pracy. Przwidywane ok. pół etatu.

Wymagania

  • Wykształcenie: preferowane wyższe związane z ochroną środowiska, dobrze widziana znajomość języków obcych.
  • Predyspozycje psychofizyczne: komunikatywność i zdolności interpersonalne, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność, zaangażowanie w wykonywanie obowiązków,
  • Dobrze widziane prawo jazdy.
  • Minimalne kwalifikacje niezbędne do rozpoczęcia pracy: posługiwanie się komputerem, znajomość podstawowych programów, dobra komunikacja z pracownikami Stowarzyszenia oraz z beneficjentami projektu (społeczność lokalna, organizacje pozarządowe, władze, biznes), umiejętności organizacyjne, umiejętność zbierania porządkowania danych, umiejętność formułowanie informacji i ich przekazywania.

Oferujemy

Proponowany okres zatrudnienia: 10 miesięcy, w tym 1 miesiąc obowiązkowego stażu; ostateczne podpisanie umowy na ten okres nastąpi po pomyślnym odbyciu płatnego stażu.

Wynagrodzenie i świadczenia: przewidujemy, obok miesięcznego wynagrodzenia w wysokości 2000 zł brutto, pokrycie kosztów połączeń telefonicznych, kosztów użytkowania samochodu oraz, w razie potrzeby, możliwość zakupu laptopa.

Inne informacje

ZGŁOSZENIA

Najpóźniej do północy 7.03.2018 r. (środa) na adres mailowy stowarzyszenia: info-ekounia@eko.org.pl
Zgłoszenie powinno zawierać CV i list motywacyjny z podaniem kontaktu telefonicznego i mailowego.

Po wstępnej selekcji kandydatek/ów przedstawiciele Stowarzyszenia spotkają się z wybranymi osobami – ustalając indywidualnie miejsce i czas spotkania.

W razie pytań można wysyłać je na proszę pisać na powyższego maila lub dzwonić do Katarzyny Kubiczek – tel. 669 147 997.

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA

Organizacja Ekologiczna EKO-UNIA powstała w 1994 na Górnym Śląsku, a od 2001 roku siedzibę swoją posiada we Wrocławiu. Organizacja od wielu lat intensywnie zajmuje się działaniami na rzecz transformacji polityki energetycznej w Polsce oraz ochrony klimatu w kraju i na świecie. Wspiera oraz koordynuje inicjatywy zmierzających do realizacji zrównoważonego rozwoju gospodarki, od długiego czasu prowadzi kampanie dotyczące węgla brunatnego w Polsce. Organizacja Ekologiczna EKO-UNIA była inicjatorem powstania Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój TAK – Odkrywki NIE” i w dużym stopniu przyczyniła sie do jej sukcesów, a także zapoczątkowała współpracę wybranych państw europejskich w temacie węgla brunatnego. Od kilku lat EKO-UNIA prowadzi także kampanię dot. zanieczyszczenia powietrza na Dolnym Śląsku oraz w innych regionach Polski.