Starszy Specjalista ds. badań i rozwoju (magazynowanie energii)

Pracodawca: Tauron Polska Energia Numer referencyjny: TPE/2019/02/06 Data publikacji: 04 marca 2019 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Smart grids, inteligentne sieci elektroenergetyczne, Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie, koordynacja i udział w realizacji projektów badawczo-rozwojowych w obszarze magazynowania energii i Smart Grid’s,
  • Udział w procesie wdrażania technologii magazynowania energii,
  • Współpraca w realizacji zadań w zakresie pozyskania i implementacji innowacyjnych rozwiązań i efektów prac badawczych w obszarze bateryjnych magazynów energii,
  • Współpraca z uczelniami wyższymi, ośrodkami naukowo,
  • badawczymi oraz innowacyjnymi przedsiębiorstwami w kraju i zagranicą,
  • Koordynacja współpracy zespołów projektowych w Grupie TAURON.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne,
  • Doświadczenie w pracy w zespołach projektowych w sektorze elektroenergetycznym,
  • Wiedza w zakresie innowacyjnych rozwiązań i kierunków prowadzonych prac badawczych w zakresie magazynowania energii i technologii Smart Grid’s,
  • Umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych,
  • Umiejętność tworzenia rekomendacji nowych rozwiązań technicznych i technologicznych,
  • Dążenie do osiągania wyników, łatwość podejmowania decyzji oraz dążenie do stałego doskonalenie się,
  • Dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:
  • Doświadczenie w obszarze B+R (~1 rok) lub w branży elektroenergetycznej,
  • Uzupełniające wykształcenie studia podyplomowe,
  • Znajomość metod zarządzania projektami,
  • Znajomość sektora energetycznego oraz nowych modeli biznesowych,
  • Znajomość przepisów w zakresie regulacji dot. sektora energetycznego.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Interesującą pracę w zespole ekspertów z dużym doświadczeniem,
  • Udział w rozwoju i wdrażaniu nowych technologii związanych z magazynowaniem energii,
  • Wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji i rozwoju zawodowego,
  • Pakiet socjalny (np. Pracowniczy Program Emerytalny),
  • Pracę w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.

Informacje o pracodawcy

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie TAURON – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości około 20 miliardów złotych oraz zatrudniającym około 25 tysięcy pracowników.

Podstawową działalnością Grupy TAURON jest wydobycie węgla, wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła.

Wyślij swoją kandydaturę

Aplikuj poprzez stronę Pracodawcy (Kliknij tutaj)