Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O. Numer referencyjny: OŚ/01/WRO Data publikacji: 26 marca 2020 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Pomiary, badania, monitoring, Doradztwo, audyty, consulting

Opis stanowiska

  • Wykonywanie specjalistycznych analiz, ekspertyz oraz opracowań z zakresu ochrony środowiska,
  • Opracowywanie wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza,
  • Współudział w opracowywaniu raportów o oddziaływaniu na środowisko planowanych przedsięwzięć,
  • Nadzór nad zakładami przemysłowymi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska
  • Przeprowadzanie audytów zgodności z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska,
  • Przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony środowiska,
  • Prowadzenie ewidencji oraz wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska,
  • Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
  • Współpraca z jednostkami kontroli oraz organami administracji samorządowej,
  • Udzielanie merytorycznych konsultacji oraz doradztwo z zakresu przestrzegania przez przedsiębiorców wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu inżynierii środowiska, ochrony środowiska (studia stacjonarne/niestacjonarne i/lub podyplomowe),
  • Co najmniej roczne doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska w zakładzie produkcyjnym lub w firmie konsultingowej specjalizującej się w usługach z zakresu ochrony środowiska,
  • Znajomość problematyki ochrony powietrza, gospodarki odpadami i opakowaniami, gospodarki wodno-ściekowej,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, Power Point,
  • Mile widziana: znajomość systemów zarządzania środowiskowego wg ISO 14001, EMAS,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.
  • Doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji do wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza, modelowanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu, dokumentacji do wniosków o wydanie pozwolenia zintegrowanego,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz przepisów unijnych ochrony powietrza, wpływu emisji hałasu na środowisko, gospodarki odpadami i opakowaniami, gospodarki wodno-ściekowej,
  • Gotowość do częstych podróży służbowych.

Oferujemy

  • będziesz rozwijać projekty lokalne i międzynarodowe,
  • będziesz sam organizować sobie czas i decydować gdzie i z kim się spotkasz,
  • udostępnimy Ci narzędzia niezbędne do pracy,
  • jeśli tylko Będziesz chcieć uczyć się, pomożemy Ci w rozwijaniu się,
  • wizyta u lekarza nie będzie dla Ciebie problemem, bo będziesz mieć ubezpieczenie medyczne,
  • będziesz mieć możliwość szlifowania nauki języka obcego w godzinach pracy.

Inne informacje

  • Zaangażowanie w realizację założonych celów i zadań,
  • Umiejętność poszukiwania rozwiązań niestandardowych problemów,
  • Umiejętność analizy danych i wyciągania wniosków,
  • Otwartość na nowe wyzwania.

TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.

Team Prevent Poland należy do międzynarodowego koncernu BAD-TeamPrevent Group, któremu zaufało ponad 250.000 firm i instytucji zatrudniających ponad 4 mln osób w Europie. Dzięki naszym procesy z zakresu EHS oraz Jakości ulegają ciągłemu rozwojowi i pozytywnym zmianom, a umiejętności, kompetencje i motywacja naszych Klientów rosną.

Nasza firma obecna jest na polskim rynku od ponad 12 lat. W tym czasie otworzyliśmy kilkanaście lokalizacji w całej Polsce i zatrudniliśmy kilkuset pracowników. W relacjach pracodawca-pracownik stawiamy przede wszystkim na dialog oraz współpracę. Rozwój naszych pracowników jest siłą napędową naszej firmy, dlatego dbamy o każdy aspekt ich zawodowej kariery.