Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Pracownik / Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Pracodawca: Team Prevent Poland sp. z o.o. Numer referencyjny: OŚ/12/L Data publikacji: 21 lutego 2019 Lokalizacja: Legnica / Wrocław i najbliższe okolice - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (stała umowa) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Ryzyko: Zarządzanie bezpieczeństwem, ryzyko zawodowe
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP
Zarządzanie środowiskiem: Zarządzanie jakością, certyfikaty, normy

Opis stanowiska

  • wykonywanie specjalistycznych analiz, ekspertyz oraz opracowań z zakresu ochrony środowiska,
  • opracowywanie wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza,
  • współudział w opracowywaniu raportów o oddziaływaniu na środowisko planowanych przedsięwzięć,
  • nadzór nad zakładami przemysłowymi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska
  • przeprowadzanie audytów zgodności z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska,
  • przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony środowiska,
  • prowadzenie ewidencji oraz wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska,
  • naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
  • współpraca z jednostkami kontroli oraz organami administracji samorządowej,
  • udzielanie merytorycznych konsultacji oraz doradztwo z zakresu przestrzegania przez przedsiębiorców wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu inżynierii środowiska, ochrony środowiska (studia stacjonarne/niestacjonarne i/lub podyplomowe),
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska w zakładzie produkcyjnym lub w firmie konsultingowej specjalizującej się w usługach z zakresu ochrony środowiska,
  • znajomość problematyki ochrony powietrza, gospodarki odpadami i opakowaniami, gospodarki wodno-ściekowej,
  • prawo jazdy kat. B,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, Power Point,
  • mile widziana: znajomość systemów zarządzania środowiskowego wg ISO 14001, EMAS, komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.
  • doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji do wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza, modelowanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu, dokumentacji do wniosków o wydanie pozwolenia zintegrowanego,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz przepisów unijnych ochrony powietrza, wpływu emisji hałasu na środowisko, gospodarki odpadami i opakowaniami, gospodarki wodno-ściekowej,
  • gotowość do częstych podróży służbowych.

Oferujemy

Praca stała, w młodym zespole, w intensywnie rozwijającej się firmie o zasięgu międzynarodowym. Atrakcyjny system wynagrodzeń. Możliwość samorealizacji i rozwoju zawodowego oraz stałego podnoszenia kwalifikacji. Elastyczny czas pracy wyznaczony zadaniami realizowanymi m.in. w terenie u klientów.

Inne informacje

  • zaangażowanie w realizację założonych celów i zadań,
  • umiejętność poszukiwania rozwiązań niestandardowych problemów,
  • umiejętność analizy danych i wyciągania wniosków,
  • otwartość na nowe wyzwania,
  • silna motywacja do rozwoju zawodowego i chęć uczestnictwa w rozwoju firmy,
  • umiejętność dobrej organizacji własnego czasu pracy,
  • dyspozycyjność i samodzielność,
  • wysoka kultura osobista,
  • komunikatywność.

Team Prevent Poland sp. z o.o.

Team Prevent Poland należy do międzynarodowego koncernu BAD-TeamPrevent Group, któremu zaufało ponad 270.000 firm i instytucji zatrudniających ponad 4 mln osób w Europie. Dzięki nam zdrowie, bezpieczeństwo oraz jakość ulegają ciągłemu rozwojowi i pozytywnym zmianom, a umiejętności, kompetencje i motywacja pracowników naszych Klientów rosną.
Team Prevent Poland Sp. z o.o. jest partnerem świadczącym innowacyjne i kompleksowe usługi wysokiej jakości dla klientów wszystkich branż, niezależnie od liczby zatrudnianych przez nich pracowników. Celem Team Prevent jest poprawa warunków pracy i bezpieczeństwa oraz dbałość o środowisko naturalne.