Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Główny specjalista ds. koordynacji, realizacji i rozliczania projektów w Wydziale Polityki Klimatycznej Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej

Pracodawca: Urząd m.st. Warszawy Numer referencyjny: UM/6204/2023/PK/ROU Data publikacji: 07 marca 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring), Zmiany klimatu, adaptacja, Uzdatnianie powietrza

Opis stanowiska

- Koordynacja realizacji i wdrażania projektów krajowych oraz międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem projektów realizowanych w ramach inicjatyw Komisji Europejskiej;
- Inicjowanie działań m. st. Warszawy dotyczących polityki klimatycznej, w tym koordynacji, przygotowania i wdrażania dokumentów związanych z Misją Komisji Europejskiej: miasta inteligentne i neutralne dla klimatu - 100 miast neutralnych dla klimatu do 2030 r.;
- Przygotowywanie i aktualizowanie programów wykonawczych i planów rocznych m. st. Warszawy w zakresie polityki klimatycznej, a także sporządzanie sprawozdań z ich realizacji;
- Przygotowywanie rekomendacji i wytycznych dla jednostek organizacyjnych m. st. Warszawy w zakresie podejmowania działań na rzecz ochrony powietrza eliminowania przyczyn zmian klimatycznych oraz adaptacji do tych zmian;
- Udział w inicjatywach i projektach krajowych oraz międzynarodowych dotyczących zrównoważonego rozwoju i polityki klimatycznej;
- Praca na stanowisku związana jest ze znajomością zagadnień dotyczących ww. zadań oraz m.in. następujących aktów prawnych: prawo ochrony środowiska w obszarze ochrony powietrza i polityki klimatycznej, ustawa o odnawialnych źródłach energii, ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów, ustawa o efektywności energetycznej.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

- Wykształcenie wyższe I lub II stopnia;
- Minimum 4-letni staż pracy;
- Powyżej 4-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie wdrażania projektów (w tym realizowanych z wykorzystaniem środków zewnętrznych);
- Komunikatywna znajomość języka angielskiego weryfikowana podczas testu wiedzy lub/i rozmowy kwalifikacyjnej.

Oferujemy

Oferujemy m.in.:

- Dodatek stażowy (5-20%);
- "Trzynaste" wynagrodzenie;
- Dodatek na cele sportowo - kulturalne.

Inne informacje

Nadsyłanie aplikacji do dn. 16 marca 2023 r. jedynie za pośrednictwem Systemu E-rekrutacja Urzędu m.st. Warszawy:
Nr ref. ogłoszenia: UM/6204/2023/PK/ROU

Urząd m.st. Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy to jeden z największych pracodawców na stołecznym rynku pracy. Realizuje zadania na rzecz Warszawy, dbając o rozwój miasta i usług dla jego mieszkańców. Swoim zakresem obejmuje wiele obszarów m.in. transport, architekturę, urbanistykę, nieruchomości, informatykę, finanse, rozwój przedsiębiorczości, bezpieczeństwo, ochronę środowiska, edukację, pomoc społeczną, kulturę i wiele innych.