Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Główny specjalista ds. strategii rozwoju

Pracodawca: Urząd m.st. Warszawy Numer referencyjny: UM/6027/2023/PK/DOL Data publikacji: 11 stycznia 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Powietrze i klimat: Zmiany klimatu, adaptacja
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Budownictwo i architektura: Termomodernizacja, izolacja, efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Główny specjalista ds. strategii rozwoju w Zespole Zrównoważonej Energetyki Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej
- podejmowanie działań mających na celu zwiększanie efektywności energetycznej m.st. Warszawy, zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym m.st. Warszawy;
- podejmowanie działań związanych z prowadzeniem działań termomodernizacyjnych budynków użyteczności publicznej oraz budynków komunalnych;
- weryfikacja audytów energetycznych, remontowych wykonywanych na potrzeby planowanych prac termomodernizacyjnych;
- podejmowanie działań związanych z likwidacją ubóstwa energetycznego poprzez działania termomodernizacyjne i wymianę źródeł ciepła;
- podejmowanie działań w zakresie realizacji programu Czyste Powietrze, Stop Smog oraz innych programów i instrumentów wsparcia;

Wymagania

- wykształcenie wyższe I lub II stopnia;
- minimum 4-letni staż pracy;
- minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie:
- planowania i realizacji działań w obszarze ochrony powietrza lub ochrony środowiska lub efektywności energetycznej lub rozwoju odnawialnych źródeł
energii lub eliminowania przyczyn zmian klimatycznych lub adaptacji do zmian klimatycznych, lub
- udział w realizacji inicjatyw i projektów krajowych lub międzynarodowych w obszarze zrównoważonego rozwoju i polityki klimatycznej lub ochrony środowiska, ochrony powietrza, lub
- realizacja inicjatyw i projektów krajowych lub międzynarodowych w obszarze zrównoważonego rozwoju i polityki klimatycznej;
- komunikatywna znajomość języka angielskiego weryfikowana podczas testu wiedzy lub/i rozmowy kwalifikacyjnej;

Inne informacje

Aplikowanie możliwe jedynie za pośrednictwem Systemu E-rekrutacja Urzędu m.st. Warszawy:
Nr ref. ogłoszenia: UM/6027/2023/PK/DOL

Urząd m.st. Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy to jeden z największych pracodawców na stołecznym rynku pracy. Realizuje zadania na rzecz Warszawy, dbając o rozwój miasta i usług dla jego mieszkańców. Swoim zakresem obejmuje wiele obszarów m.in. transport, architekturę, urbanistykę, nieruchomości, informatykę, finanse, rozwój przedsiębiorczości, bezpieczeństwo, ochronę środowiska, edukację, pomoc społeczną, kulturę i wiele innych.