Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Główny specjalista ds. strategii rozwoju w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej

Pracodawca: Urząd m.st. Warszawy Numer referencyjny: UM/6493/2023/PK/ROU Data publikacji: 09 czerwca 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Energia: Energetyka słoneczna, Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna, Odnawialne źródła energii

Opis stanowiska

·         działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej m.st. Warszawy,

·         prowadzenie działań związanych z termomodernizacyją budynków użyteczności publicznej oraz budynków komunalnych,

·         weryfikacja audytów energetycznych, remontowych wykonywanych na potrzeby planowanych prac termomodernizacyjnych,

·         praca na stanowisku związana jest ze znajomością zagadnień dotyczących ww. zadań oraz następujących aktów prawnych: ustaw: o finansach publicznych, o ustroju m.st. Warszawy, o samorządzie gminnym, Prawo ochrony środowiska, o odnawialnych źródłach energii, o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, o efektywności energetycznej; rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - w zakresie oszczędności energii i izolacji cieplnej.

Wymagania

·         wykształcenie wyższe I lub II stopnia,

·         minimum 4-letni staż pracy,

·         minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie:

- planowania i realizacji działań w obszarze ochrony powietrza lub ochrony środowiska lub efektywności energetycznej lub rozwoju odnawialnych źródeł energii lub eliminowania przyczyn zmian klimatycznych lub adaptacji do zmian klimatycznych, lub

- udziału w realizacji inicjatyw i projektów krajowych lub międzynarodowych w obszarze zrównoważonego rozwoju i polityki klimatycznej lub ochrony środowiska, ochrony powietrza,

·         komunikatywna znajomość języka angielskiego weryfikowana podczas testu wiedzy lub/i rozmowy kwalifikacyjnej,

Inne informacje

Aplikowanie możliwe do 22 czerwca 2023 r. jedynie za pośrednictwem Systemu E-rekrutacja Urzędu m.st. Warszawy:
Nr ref. ogłoszenia: UM/6493/2023/PK/ROU

Urząd m.st. Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy to jeden z największych pracodawców na stołecznym rynku pracy. Realizuje zadania na rzecz Warszawy, dbając o rozwój miasta i usług dla jego mieszkańców. Swoim zakresem obejmuje wiele obszarów m.in. transport, architekturę, urbanistykę, nieruchomości, informatykę, finanse, rozwój przedsiębiorczości, bezpieczeństwo, ochronę środowiska, edukację, pomoc społeczną, kulturę i wiele innych.