Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Podinspektor ds. ochrony środowiska w Sekcji Gospodarowania Wodami

Pracodawca: Urząd m.st. Warszawy Numer referencyjny: UM/5692/2022/OŚ/DOL Data publikacji: 07 września 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

  • ustalanie wysokości opłaty za usługi wodne, za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej oraz podejmowanie pozostałych czynności w tym zakresie;
  •  dokonywanie wszelkich czynności związanych z prowadzeniem i aktualizacją ewidencji kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli;
  •  przygotowywanie opinii merytorycznych w sprawie: środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, projektów decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego;
  • praca na stanowisku związana jest ze znajomością zagadnień dotyczących ww. zadań oraz m.in. następujących aktów prawnych: ustawa Kodeks postępowania administracyjnego; ustawa Prawo wodne wraz z rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy; ustawa Prawo ochrony środowiska; ustawa - Ordynacja podatkowa (Dział III); ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko; ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
  •  obywatelstwo polskie;
  •  pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  •  niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  •  nieposzlakowana opinia;
  •  umiejętność sprawnej obsługi komputera weryfikowana poprzez aplikowanie na to stanowisko wyłącznie drogą elektroniczną;
  •  wykształcenie wyższe I lub II stopnia z zakresu ochrony środowiska, inżynierii środowiska lub geologii;
  •  wymagane kompetencje: identyfikacja z Urzędem; wiedza zawodowa, znajomość przepisów i procedur; sumienność; dążenie do rezultatów; komunikacja; współpraca.

Urząd m.st. Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy to jeden z największych pracodawców na stołecznym rynku pracy. Realizuje zadania na rzecz Warszawy, dbając o rozwój miasta i usług dla jego mieszkańców. Swoim zakresem obejmuje wiele obszarów m.in. transport, architekturę, urbanistykę, nieruchomości, informatykę, finanse, rozwój przedsiębiorczości, bezpieczeństwo, ochronę środowiska, edukację, pomoc społeczną, kulturę i wiele innych.