Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale ds. Finansowania Infrastruktury i Funduszy Europejskich

Pracodawca: Urząd Morski w Gdyni Numer referencyjny: Nr ogłoszenia o naborze - 34313 Data publikacji: 19 września 2018 Lokalizacja: Gdynia - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje

Opis stanowiska

Dyrektor poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale ds. Finansowania Infrastruktury i Funduszy Europejskich.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • przygotowywanie i składanie wniosków o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami
  • przygotowywanie i składanie wniosków o płatność pośrednią/końcową w ramach realizacji projektów objętych wsparciem Unii Europejskiej
  • przygotowywanie wniosków we współpracy z właściwymi komórkami merytorycznymi Urzędu o zapewnienie finansowania realizacji przedsięwzięcia z budżetu państwa oraz wniosków o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa i budżetu środków europejskich
  • przygotowywanie materiałów promocyjnych i informacyjnych (w tym przeprowadzanie procedur zamówień publicznych do 30 000 euro oraz współpraca z komórką ds. zamówień publicznych w zakresie przeprowadzania postępowań o zamówienie publiczne o wartości powyżej 30 000 euro) oraz przygotowywanie i umieszczanie na stronie internetowej Urzędu informacji na temat stanu realizacji projektów
  • udział w realizacji projektów w części finansowej od pozyskania dofinansowania na realizację projektów, rozliczeń z Wykonawcami, aktualizację harmonogramów finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli kwalifikowalności wydatków
  • prowadzenie sprawozdawczości realizowanych projektów dla instytucji zewnętrznych
  • udział w pracach komisji przetargowej (w tym badanie i ocena złożonych ofert), udział w spotkaniach z Wykonawcami i komórkami merytorycznymi Urzędu oraz z przedstawicielami nadrzędnych instytucji w zakresie realizowanych projektów
  • gromadzenie i przechowywanie dokumentacji związanej z realizowanymi projektami w trakcie i po zakończeniu projektów

Warunki pracy:
  • Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:
    • krajowe wyjazdy służbowe
    • zagraniczne wyjazdy służbowe
    • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
  • Czynniki szkodliwe dla zdrowia:
    • praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie
  • Narzędzia i materiały pracy:
    • komputer
  • Infrastruktura - bariery architektoniczne:
    • winda
    • brak podjazdu
    • brak schodołazu
    • toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
    • drzwi odpowiedniej szerokości
    • brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe o profilu europeistyka, ekonomia, ochrona środowiska, administracja, prawo lub zarządzanie
  • 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy europejskich
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • Znajomość przepisów dotyczących funduszy europejskich w zakresie wykonywanych zadań
  • Umiejętność obsługi systemu informacji prawnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Studia podyplomowe w obszarze: zarządzanie projektami, procedury FIDIC w przedsięwzięciach budowlanych z uwzględnieniem prawa zamówień publicznych, pozyskiwania, realizacji i rozliczania projektów europejskich
  • Rok doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania projektami, realizacji projektów infrastrukturalnych
  • Znajomość przepisów prawa zamówień publicznych w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów prawa budowlanego w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów kpa w zakresie wykonywanych zadań

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 01.10.2018
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
oferty niekompletne, w tym brak własnoręcznie podpisanych listu motywacyjnego i wymaganych oświadczeń oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego)
Urząd poinformuje osoby, które zakwalifikowały się do poszczególnych etapów naboru telefoniczne lub drogą elektroniczną, a brak kontaktu jest równoznaczny z niezakwalifikowaniem kandydata do dalszych etapów naboru
aplikacje odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone
proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto 3011,26 zł - 3417,88 zł
do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu
dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. : 58 355 35 82 lub 58 355 31 75

Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni – jeden z trzech urzędów morskich w Polsce, będący terenowym organem administracji morskiej, obejmujący obszarem działania porty, przystanie morskie i pas nadbrzeżny wschodniego wybrzeża Rzeczypospolitej Polskiej.