Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Starszy oficer portu w Kapitanacie Portu Nowy Świat

Pracodawca: Urząd Morski w Gdyni Numer referencyjny: 114762 Data publikacji: 30 stycznia 2023 Lokalizacja: Sztutowo - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Zarządzanie i ochrona krajobrazu

Opis stanowiska

Dyrektor poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy oficer portu w Kapitanacie Portu Nowy Świat.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • pracuje w zespole inspekcji okrętowych i bezpieczeństwa żeglugi, hydrotechniki, hydrografii, ochrony środowiska, uczestniczy w sprawach technicznych ds. nabrzeży, pomostów, przystani, ppoż., materiałów niebezpiecznych celem zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonowania Portu w ramach określonych przepisami portowymi oraz kieruje służbą dyżurną ds. ruchu, obsługi śluzy i mostów. Kontroluje sprawy związane z systemem bezpieczeństwa, ochrony śluzy i mostów oraz bezpieczeństwem portowym.
  • prowadzi sprawy pilotażu, holownictwa na akwenach w jurysdykcji Kapitanatu Portu Nowy Świat celem zapewnienia bezpiecznej i rytmicznej obsługi statków oraz kierowanie sprawami bezpieczeństwa ruchu portowego zgodnie z przepisami portowymi i ustaleniami Kapitana Portu, zastępuje Kapitana Portu w razie jego absencji..
  • kieruje sprawami związanymi z prowadzeniem przez służbę ruchu doraźnych kontroli bezpieczeństwa statków w porcie i śluzie, kontroli porządku na obszarach portowych oraz sprawuje nadzór nad prowadzeniem dochodzeń w sprawach o naruszanie przepisów żeglugowych, portowych, awarii, wypadków, uszkodzeń nabrzeży, urządzeń portowych, pożarów( w tym dochodzeń na potrzeby Izb Morskich celem ustalenia winnych a także kompletacji dokumentacji dla Izb Morskich.
  • koordynuje akcję lodową, uczestniczy w akcjach przeciwsztormowych, przeciwpowodziowych w porcie oraz koordynuje sprawy związane z ratownictwem portowym ,inicjowaniem akcji ratowniczych celem zapewnienia funkcjonowania Portu w sytuacjach kryzysowych.
  • sprawuje nadzór nad prowadzeniem dokumentacji akcji ratowniczych w celu archiwizacji i ewentualnego wykorzystania przez właściwe służby Urzędu Morskiego.
  • sprawuje nadzór nad prowadzeniem dokumentacji akcji lodowych, przeciwsztormowych, przeciwpowodziowych i innych w celu archiwizacji i ewentualnego wykorzystania przez właściwe służby Urzędu Morskiego.
  • kontroluje prawidłowe sporządzanie, obieg, rozliczanie i ewidencję decyzji administracyjnych celem realizacji zadań statutowych Kapitanatu Portu Nowy Świat
  • prowadzi sprawy związane z ISPS, ISO w celu doraźnej kontroli funkcjonowania kodeksu, właściwych obowiązujących przepisów i polityki ISO realizowanych przez Kapitanat,

81-338 Gdynia ul.Chrzanowskiego 10

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe o profilu morskim
  • Doświadczenie zawodowe w administracji morskiej na stanowisku oficera portu lub doświadczenie morskie na stanowisku kapitana statku w żegludze międzynarodowej
  • Dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej lub Starszego Oficera
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów prawa morskiego, konwencji międzynarodowych w zakresie bezpieczeństwa żeglugi lub zapobiegania zanieczyszczeniom przez statki
  • Znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów portowych w zakresie wykonywanych zadań,
  • Znajomość postępowania administracyjnego w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony żeglugi i obiektów w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Umiejętność współpracy
  • Radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Samodzielność i inicjatywa, kreatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Przeszkolenie PFSO
  • Umiejętność obsługi komputera, w tym pakietu Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
  • Umiejętność negocjacji

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
Termin składania dokumentów: 10.02.2023
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

  • oferty niekompletne, w tym brak własnoręcznie podpisanych listu motywacyjnego i wymaganych oświadczeń oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego)
  • Urząd poinformuje osoby, które zakwalifikowały się do poszczególnych etapów naboru telefoniczne lub drogą elektroniczną, a brak kontaktu jest równoznaczny z niezakwalifikowaniem kandydata do dalszych etapów naboru
  • proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto 4805,59 zł.do 5144,92 zł.oraz dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od udokumentowanego stażu pracy + dodatkowe wynagrodzenie roczne.
  • do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu

Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni – jeden z trzech urzędów morskich w Polsce, będący terenowym organem administracji morskiej, obejmujący obszarem działania porty, przystanie morskie i pas nadbrzeżny wschodniego wybrzeża Rzeczypospolitej Polskiej.