Więcej  ›
19.03.2024 19 marca 2024

Główny specjalista w Departamencie Źródeł Odnawialnych

Pracodawca: Urząd Regulacji Energetyki Numer referencyjny: 106291 Data publikacji: 19 września 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Odnawialne źródła energii

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: główny specjalista w Departamencie Źródeł Odnawialnych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • koordynuje oraz bezpośrednio bierze udział w procesie kontroli oświadczeń dotyczących pomocy publicznej
  • prowadzi postępowania administracyjne związane z funkcjonowaniem systemów wsparcia
  • koordynuje oraz bezpośrednio bierze udział w procesie przygotowania decyzji o obowiązku zwrotu operatorowi rozliczeń energii odnawialnej pomocy publicznej, określając kwotę wsparcia podlegającą zwrotowi
  • koordynuje oraz bezpośrednio bierze udział w procesie przygotowania postanowień o braku możliwości zakwalifikowania kwestionowanej ilości energii elektrycznej jako energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii w instalacji odnawialnego źródła energii
  • prowadzi postępowania administracyjne w sprawie wymierzania kar pieniężnych w zakresie właściwości wydziału
  • uczestniczy w procesie opiniowania aktów prawnych oraz tworzy i aktualizuje procedury wewnętrzne, wytyczne, zasady postępowania
  • uczestniczy w procesie realizacji zadań z obszaru współpracy międzynarodowej

02-222 Warszawa Al. Jerozolimskie 181

Wymagania

Niezbędne:
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze energetyki lub w obszarze postępowań administracyjnych lub w obszarze analiz ekonomicznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o odnawialnych źródłach energii
  • Dobra znajomość prawa energetycznego w zakresie dotyczącym obszaru wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii
  • Dobra znajomość ustawy Prawo przedsiębiorców
  • Dobra znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z udzielaniem pomocy publicznej
  • Dobra znajomość technicznych, ekonomicznych i środowiskowych aspektów funkcjonowania rynku energii elektrycznej
  • Bardzo dobra umiejętność interpretacji przepisów prawa oraz stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy z trudnym klientem
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie techniczne, prawnicze lub ekonomiczne
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Dobra znajomość zagadnień związanych z udzielaniem pomocy publicznej w obszarze wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje)
  • Oświadczenie o znajomości treści ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2022 r., poz. 1110)
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

Termin składania dokumentów: 05.10.2022
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Urząd Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki (URE) to centralny organ administracji państwowej (rządowej), regulujący polski rynek energii (m.in. energii elektrycznej i gazu). Kontroluje obowiązek zakupu energii wytworzonej w źródłach odnawialnych oraz udział uczestników rynku w kosztach jej pozyskania (poprzez obowiązek przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia) współdziała także w konstruowaniu i propagowaniu rynku energii elektrycznej pochodzącej z kogeneracji (tzw. czerwone certyfikaty). Zajmuje się restrukturyzacją i modernizacją przedsiębiorstw energetycznych (z uwzględnieniem okresu dostosowawczego do przepisów europejskich) oraz realizuje działania przyczyniające się do zmniejszania strat energii, zwłaszcza energii cieplnej.