Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Specjalista w Departamencie Efektywności Energetycznej i Kogeneracji

Pracodawca: Urząd Regulacji Energetyki Numer referencyjny: 83940 Data publikacji: 10 września 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Departamencie Efektywności Energetycznej i Kogeneracji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi postępowania wyjaśniające dotyczące wydania świadectw efektywności energetycznej, w tym wydaje świadectwa efektywności energetycznej w przypadku zaistnienia przesłanek do ich wydania oraz przygotowuje projekty postanowień w przedmiocie odmowy wydania świadectwa efektywności energetycznej
  • analizuje zawiadomienia o zakończeniu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej
  • współpracuje z podmiotem prowadzącym rejestr świadectw efektywności energetycznej, w szczególności informuje ten podmiot o wydanych świadectwach
  • przygotowuje zawiadomienia do podmiotów o negatywnej weryfikacji oszczędności energii, o obowiązku uzyskania i przedstawienia do umorzenia świadectwa efektywności energetycznej oraz monitoruje wykonanie obowiązku przez podmiot zobowiązany
  • przygotowuje do publikacji w BIP URE informacje o wydanych świadectwach efektywności energetycznej wraz z kartą audytu
  • przygotowuje projekty odpowiedzi na zapytania dotyczące przepisów ustawy o efektywności energetycznej w zakresie związanym z wydawaniem świadectw efektywności energetycznej oraz wykonywaniem przez przedsiębiorców obowiązkowych audytów energetycznych przedsiębiorstwa
  • uczestniczy w analizowaniu zawiadomień o zakończeniu audytu energetycznego przedsiębiorstwa na potrzeby przekazania ministrowi do spraw energii informacji o liczbie przeprowadzonych audytów oraz możliwych do uzyskania oszczędnościach energii
  • prowadzi postępowania administracyjne w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej w zakresie właściwości wydziału

Warunki pracy:

Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach. Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy. Obiekt przy Alejach Jerozolimskich 181 jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość głównych drzwi wejściowych do budynku, drzwi wewnętrznych, wind oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego. Pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Pomieszczenia Urzędu zlokalizowane są na I, II, IV i V piętrze budynku.

02-222 Warszawa Al. Jerozolimskie 181 Warszawa

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe techniczne, inżynieryjne, w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych, lub wyższe
    i studia podyplomowe kierunkowe
  • Podstawowa znajomość ustawy o efektywności energetycznej w zakresie wydawania świadectw efektywności energetycznej oraz przeprowadzania audytów energetycznych przedsiębiorstw
  • Umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność pracy z trudnym klientem, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office, w szczególności znajomość programu MS Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe techniczne na kierunku: energetyka, inżynieria środowiska, budownictwo
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w przemyśle, lub w doradztwie, lub w administracji publicznej, lub w obszarze ochrony środowiska
  • Przeszkolenie w zakresie: audytu energetycznego, charakterystyki energetycznej budynku lub mechanizmów wsparcia w ramach pomocy publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1)

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje)
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

Termin składania dokumentów: 23.09.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Dodatkowe informacje, w tym o planowanych technikach naboru, można uzyskać drogą elektroniczną składając zapytania na adres mailowy: rekrutacja@ure.gov.pl.

Urząd Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki (URE) to centralny organ administracji państwowej (rządowej), regulujący polski rynek energii (m.in. energii elektrycznej i gazu). Kontroluje obowiązek zakupu energii wytworzonej w źródłach odnawialnych oraz udział uczestników rynku w kosztach jej pozyskania (poprzez obowiązek przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia) współdziała także w konstruowaniu i propagowaniu rynku energii elektrycznej pochodzącej z kogeneracji (tzw. czerwone certyfikaty). Zajmuje się restrukturyzacją i modernizacją przedsiębiorstw energetycznych (z uwzględnieniem okresu dostosowawczego do przepisów europejskich) oraz realizuje działania przyczyniające się do zmniejszania strat energii, zwłaszcza energii cieplnej.