Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista w Departamencie Efektywności Energetycznej i Kogeneracji

Pracodawca: Urząd Regulacji Energetyki Numer referencyjny: 115277 Data publikacji: 07 lutego 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna, Ciepło, ciepłownictwo

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Departamencie Efektywności Energetycznej i Kogeneracji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • weryfikuje wnioski o przyznanie rekompensat w zakresie ich poprawności, wiarygodności oraz dokładności, w tym prowadzi postępowania wyjaśniające
  • przygotowuje decyzje w sprawie przyznania rekompensat oraz decyzje w przedmiocie odmowy ich przyznania, a także postanowienia o pozostawieniu wniosków o udzielenie rekompensat bez rozpatrzenia
  • prowadzi postępowania administracyjne w sprawie wymierzenia kar pieniężnych za naruszenie przepisów prawa z zakresu systemu rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych
  • przygotowuje decyzje w sprawie zwrotu przyznanych rekompensat oraz decyzje w przedmiocie zakazu ubiegania się o przyznanie rekompensat
  • przygotowuje projekty odpowiedzi na zapytania dotyczące systemu rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych
  • monitoruje realizację przez podmioty objęte systemem rekompensat obowiązków wynikających z przepisów prawa
  • przygotowuje wykaz podmiotów, które uzyskały w danym roku rekompensaty
  • przygotowuje akta postępowań dotyczących odwołań od decyzji Prezesa URE oraz zażaleń na postanowienia Prezesa URE w sprawach należących do właściwości Wydziału wynikających z systemu rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych

02-222 Warszawa Al. Jerozolimskie 181

Wymagania

Niezbędne:
  • Znajomość ustawy o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy z trudnym klientem
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność
  • Dobra umiejętność obsługi pakietu MS Office, w szczególności w zakresie MS Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie prawnicze, lub administracyjne, lub ekonomiczne, lub w zakresie nauk ścisłych, lub techniczne, lub z zakresu ochrony środowiska
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w przemyśle, lub w administracji publicznej, lub w obsłudze prawnej, lub w obszarze ochrony środowiska, lub rachunkowości przedsiębiorstw

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

Termin składania dokumentów: 21.02.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Planujemy następujące metody/techniki naboru:

  • Weryfikacja formalna nadesłanych ofert
  • Sprawdzian wiedzy (ustny)
  • Rozmowa kwalifikacyjna w formie wywiadu ustrukturyzowanego

Istnieje możliwość zgłoszenia szczególnych potrzeb, jakie kandydat/kandydatka posiada w procesie rekrutacji, e-mailem: rekrutacja@ure.gov.pl lub telefonicznie 22 487 56 76

Urząd Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki (URE) to centralny organ administracji państwowej (rządowej), regulujący polski rynek energii (m.in. energii elektrycznej i gazu). Kontroluje obowiązek zakupu energii wytworzonej w źródłach odnawialnych oraz udział uczestników rynku w kosztach jej pozyskania (poprzez obowiązek przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia) współdziała także w konstruowaniu i propagowaniu rynku energii elektrycznej pochodzącej z kogeneracji (tzw. czerwone certyfikaty). Zajmuje się restrukturyzacją i modernizacją przedsiębiorstw energetycznych (z uwzględnieniem okresu dostosowawczego do przepisów europejskich) oraz realizuje działania przyczyniające się do zmniejszania strat energii, zwłaszcza energii cieplnej.