Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista w Departamencie Rynku Paliw Gazowych

Pracodawca: Urząd Regulacji Energetyki Numer referencyjny: 105432 Data publikacji: 07 września 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Energia: Ropa, gaz i węgiel

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Departamencie Rynku Paliw Gazowych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi postępowania administracyjne w sprawie zatwierdzania planów wprowadzania ograniczeń w poborze gazu ziemnego i ich aktualizacji
  • monitoruje realizację przez przedsiębiorstwa gazownicze obowiązków dotyczących planów wprowadzania ograniczeń w poborze gazu ziemnego
  • monitoruje realizowanie przez przedsiębiorstwa energetyczne wykonujące działalność gospodarczą w zakresie obrotu gazem ziemnym z zagranicą, przez podmioty dokonujące przywozu gazu ziemnego oraz operatorów systemów gazowych obowiązków związanych z przywozem gazu ziemnego do Polski
  • prowadzi postępowania administracyjne dotyczące nakładania kar pieniężnych na podmioty działające na rynku gazu ziemnego, zgodnie z właściwością wydziału
  • przygotowuje sprawozdania i opinie oraz uczestniczy we współpracy z Komisją Europejską oraz ACER i CEER w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego
  • przeprowadza kontrole w zakresie utrzymywania obowiązkowych zapasów gazu ziemnego przez przedsiębiorstwa energetyczne wykonujące działalność gospodarczą w zakresie obrotu gazem ziemnym z zagranicą i podmioty dokonujące przywozu gazu ziemnego
  • przygotowuje opinie, odpowiedzi na pisma oraz projekty decyzji administracyjnych w sprawach dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa dostaw

Warunki pracy:

Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: obiekt przy Alejach Jerozolimskich 181 jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość głównych drzwi wejściowych do budynku, drzwi wewnętrznych, wind oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego. Pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Pomieszczenia Urzędu zlokalizowane są na I, II, IV i V piętrze budynku.

02-222 Warszawa
Al. Jerozolimskie 181

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Znajomość prawa energetycznego (krajowego i europejskiego) w szczególności w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa dostaw i operatorów systemów
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość ustawy o zapasach w zakresie procedur dotyczących bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych oraz stosowania prawa w praktyce
  • Znajomość ekonomicznych i technicznych aspektów funkcjonowania systemów gazowniczych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy z trudnym klientem
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe magisterskie w zakresie nauk ścisłych, techniczne, prawnicze, ekonomiczne lub administracyjne
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze energetyki lub administracji publicznej

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

Termin składania dokumentów: 27.09.2022
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Urząd Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki (URE) to centralny organ administracji państwowej (rządowej), regulujący polski rynek energii (m.in. energii elektrycznej i gazu). Kontroluje obowiązek zakupu energii wytworzonej w źródłach odnawialnych oraz udział uczestników rynku w kosztach jej pozyskania (poprzez obowiązek przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia) współdziała także w konstruowaniu i propagowaniu rynku energii elektrycznej pochodzącej z kogeneracji (tzw. czerwone certyfikaty). Zajmuje się restrukturyzacją i modernizacją przedsiębiorstw energetycznych (z uwzględnieniem okresu dostosowawczego do przepisów europejskich) oraz realizuje działania przyczyniające się do zmniejszania strat energii, zwłaszcza energii cieplnej.