Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Starszy specjalista w Departamencie Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich

Pracodawca: Urząd Regulacji Energetyki Numer referencyjny: 71388 Data publikacji: 23 listopada 2020 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna, Ropa, gaz i węgiel
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: starszy specjalista w Departamencie Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi postępowania administracyjne w zakresie zatwierdzania programów zgodności, zapewniających niedyskryminacyjne traktowanie użytkowników systemu elektroenergetycznego i gazowego
  • prowadzi postępowania administracyjne w zakresie udzielania przedsiębiorstwom energetycznym zwolnienia z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf dla energii elektrycznej i gazu, w zakresie cofania tego zwolnienia oraz w zakresie udzielania zwolnienia z obowiązków świadczenia usług przesyłania, dystrybucji, transportu, magazynowania lub skraplania gazu ziemnego
  • uczestniczy w pracach grup zadaniowych CEER oraz przygotowuje opinie i projekty stanowisk do dokumentów przygotowywanych przez CEER
  • monitoruje funkcjonowanie detalicznego rynku energii elektrycznej i gazu oraz przedsiębiorstw energetycznych
  • uczestniczy w rozpatrywaniu skarg na działalność przedsiębiorstw energetycznych oraz wniosków, w szczególności o udzielenie wyjaśnień, w sprawach dotyczących procedury zmiany sprzedawcy
  • uczestniczy w organizowaniu i przeprowadzaniu przetargów dotyczących wyłaniania sprzedawców z urzędu w sektorze energetycznym

Warunki pracy:

Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy. Obiekt przy Alejach Jerozolimskich 181 jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość głównych drzwi wejściowych do budynku, drzwi wewnętrznych, wind oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego. Pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Pomieszczenia Urzędu zlokalizowane są na I, II, IV i V piętrze budynku.

Warszawa

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze energetycznym lub w administracji publicznej przy prowadzeniu postępowań administracyjnych, lub w obsłudze prawnej, lub w obszarze analiz ekonomicznych, lub w obszarze ochrony konkurencji i konsumentów
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1)
  • znajomość specyfiki rynku energii elektrycznej i paliw gazowych
  • znajomość przepisów prawa energetycznego krajowego i europejskiego, w szczególności w zakresie dotyczącym obszaru zmiany sprzedawcy energii, niedyskryminacyjnego traktowania użytkowników systemu, treści zawartych umów
  • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego­
  • umiejętność argumentowania, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność współpracy, umiejętność pracy z trudnym klientem­
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe magisterskie: prawnicze lub ekonomiczne, lub techniczne
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość przepisów prawa ochrony konkurencji i konsumentów w zakresie przepisów dotyczących ochrony konsumentów

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje)
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

Termin składania dokumentów: 07.12.2020
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Dodatkowe informacje, w tym o planowanych technikach naboru, można uzyskać drogą elektroniczną składając zapytania na adres mailowy: rekrutacja@ure.gov.pl.

Urząd Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki (URE) to centralny organ administracji państwowej (rządowej), regulujący polski rynek energii (m.in. energii elektrycznej i gazu). Kontroluje obowiązek zakupu energii wytworzonej w źródłach odnawialnych oraz udział uczestników rynku w kosztach jej pozyskania (poprzez obowiązek przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia) współdziała także w konstruowaniu i propagowaniu rynku energii elektrycznej pochodzącej z kogeneracji (tzw. czerwone certyfikaty). Zajmuje się restrukturyzacją i modernizacją przedsiębiorstw energetycznych (z uwzględnieniem okresu dostosowawczego do przepisów europejskich) oraz realizuje działania przyczyniające się do zmniejszania strat energii, zwłaszcza energii cieplnej.