Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Starszy specjalista w Północno-Zachodnim Oddziale Terenowym

Pracodawca: Urząd Regulacji Energetyki Numer referencyjny: 121002 Data publikacji: 23 maja 2023 Lokalizacja: Szczecin - Zachodniopomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Ropa, gaz i węgiel
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzi postępowania administracyjne dotyczące koncesjonowania działalności przedsiębiorstw energetycznych działających na rynku paliw ciekłych;
  • Analizuje i dokonuje oceny merytorycznej sprawozdań i informacji przekazywanych przez przedsiębiorstwa energetyczne funkcjonujące na rynku paliw ciekłych w związku z realizacją obowiązków ustawowych;
  • Przeprowadza kontrole lub prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawie naruszenia warunków prowadzenia działalności objętej koncesjami lub warunków udzielonych koncesji w zakresie paliw ciekłych oraz współpracuje z innymi organami władzy publicznej w zakresie ich działań związanych z ujawnieniem nieprawidłowości w realizacji warunków koncesji;
  • Prowadzi postępowania administracyjne dotyczące nakładania kar pieniężnych na podmioty działające na rynku paliw ciekłych, zgodnie z właściwością Oddziału;
  • Uczestniczy w przygotowaniu kwartalnych opracowań dotyczących składania informacji o rodzajach i lokalizacji infrastruktury paliw ciekłych;
  • Uczestniczy w opracowywaniu przez właściwą komórkę organizacyjną Urzędu planu kontroli.

Warunki pracy:

  • Praca administracyjno-biurowa;
  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe;
  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów);
  • Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • Obiekt przy ul. Żubrów 3 w Szczecinie w części ogólnodostępnej nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wykształcenie: wyższe;
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: Co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze kontroli lub obszarze energetycznym lub w administracji publicznej;
  • Znajomość prawa energetycznego, w szczególności w zakresie koncesjonowania, obowiązków rejestrowych oraz sprawozdawczych podmiotów funkcjonujących na rynku paliw ciekłych;
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego;
  • Znajomość Kodeksu postępowania karnego i ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji;
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych i stosowania prawa w praktyce;
  • Dobra znajomość specyfiki rynku paliw ciekłych;
  • Umiejętność argumentowania;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność pracy z trudnym klientem;
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Excel;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • Korzystanie z pełni praw publicznych;
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:

  • Wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze lub techniczne lub ekonomiczne.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje);
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji;
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.

Termin składania dokumentów: 06.06.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%;
  • Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Planujemy następujące metody/techniki naboru:

  • Weryfikacja formalna nadesłanych ofert;
  • Sprawdzian wiedzy (pisemny/ustny);
  • Zadanie symulacyjne (próbki pracy);
  • Rozmowa kwalifikacyjna w formie wywiadu ustrukturyzowanego.

Istnieje możliwość zgłoszenia szczególnych potrzeb, jakie kandydat/kandydatka posiada w procesie rekrutacji, emailem: rekrutacja@ure.gov.pl lub telefonicznie 22 487 56 76.

Urząd Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki (URE) to centralny organ administracji państwowej (rządowej), regulujący polski rynek energii (m.in. energii elektrycznej i gazu). Kontroluje obowiązek zakupu energii wytworzonej w źródłach odnawialnych oraz udział uczestników rynku w kosztach jej pozyskania (poprzez obowiązek przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia) współdziała także w konstruowaniu i propagowaniu rynku energii elektrycznej pochodzącej z kogeneracji (tzw. czerwone certyfikaty). Zajmuje się restrukturyzacją i modernizacją przedsiębiorstw energetycznych (z uwzględnieniem okresu dostosowawczego do przepisów europejskich) oraz realizuje działania przyczyniające się do zmniejszania strat energii, zwłaszcza energii cieplnej.