Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Konsultant ds. śladu węglowego

Pracodawca: ViVERNO Sp. z o.o. Numer referencyjny: 2022/06/01 Data publikacji: 27 czerwca 2022 Lokalizacja: Warszawa - Cała Polska Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting, Pomiary, badania, monitoring
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
  • realizacja projektów związanych z analizą śladu węglowego dla organizacji i produktu, w tym ocena cyklu życia produktu (LCA)
  • zarządzanie bazą danych dotyczącymi emisji dwutlenku węgla
  • wyciąganie wniosków z analiz i rekomendowanie rozwiązań na rzecz strategii związanej z redukcją emisji gazów cieplarniach, strategii zrównoważonego rozwoju
  • współpraca z klientami w celu modelowania ścieżek redukcji emisji dwutlenku węgla
  • współpraca z zespołami w organizacji i pomiotami zewnętrznymi

Wymagania

  • doświadczenie w projektach związanych z kalkulacji śladu węglowego dla organizacji i produktu
  • praktyczna znajomość wytycznych GHG Protocol, norm ISO 14064, ISO 14067, ISO 14040 / 14044, metodologii LCA (Life Cycle Assessment)
  • doświadczenie w pozyskaniu danych i wskaźników emisji do wyliczenia śladu węglowego
  • zarządzanie całym procesem danych od klienta niezbędnymi do analizy śladu węglowego (pozyskiwanie , archiwizowanie, przetwarzanie, analizowanie)
  • umiejętność śledzenia i rozumienia zapisów regulacji prawnych i normatywnych i powiązania ich z praktyka biznesową
  • znajomość międzynarodowych i krajowych współczynników obliczeniowych
  • komunikatywność, umiejętności organizacyjne i pracy zespołowej, nastawienie na rozwiązywanie problemów
  • umiejętności analitycznego myślenia, zbierania i analizy danych, wyciągania wniosków, formułowania rekomendacji
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • biegła obsługa MS Office, zwłaszcza MS Excel
  • gotowość do podróży służbowych, prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (zatrudnienie w formule B2B do negocjacji) w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • możliwość pracy hybrydowej
  • udział w konferencjach branżowych, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
  • szkolenia związane z efektywnością energetyczną i transformacją energetyczną
  • elastyczność godzin pracy
  • zdobywanie nowych kompetencji w dynamicznie rozwijającym się sektorze

ViVERNO Sp. z o.o.

W Viverno koncentrujemy się na wspieraniu naszych Partnerów w wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną. Tworzymy ścieżkę do zbudowania gospodarki neutralnej węglowo.

Misją Viverno jest dostarczanie rozwiązań zapobiegających kryzysowi środowiskowemu. Zapewniamy kompleksowe wsparcie - zarówno w tworzeniu, jak i wdrażaniu zrównoważonej strategii. Tworzymy najlepsze rozwiązania dla różnorodnych problemów naszych Partnerów.

Viverno to nowoczesne przedsiębiorstwo. Stale rozwijamy nasze kompetencje i usługi, aby kompleksowo wspierać naszych Partnerów. Wspólnie budujemy prosperującą gospodarkę, która służy ludziom bez szkody dla planety.

Viverno współpracuje zarówno z dużymi przedsiębiorstwami, jak i MŚP.