Więcej  ›
16.04.2024 16 kwietnia 2024

Planista / Specjalista GIS

Pracodawca: Vortex Energy Polska Sp. z o.o. Numer referencyjny: 3/2022/plan/srod Data publikacji: 17 czerwca 2022 Lokalizacja: Szczecin - Zachodniopomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (nieoznaczony) Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Energetyka słoneczna, Energetyka wiatrowa

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
  • analizę oraz wybór terenów pod lokalizację farm wiatrowych lub fotowoltaicznych;
  • wsparcie działu rozwoju projektów wiatrowych przy opracowywaniu koncepcji lokalizacji projektów farm wiatrowych/ fotowoltaicznych w oparciu o oprogramowanie CAD;
  • przygotowywanie prognoz produktywności energii elektrycznej farm wiatrowych/fotowoltaicznych, modelów 3D z uwzględnieniem wszelkich ich ograniczeń;
  • projektowanie farm wiatrowych/ fotowoltaicznych;
  • współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie sporządzania dokumentów planistycznych – Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego (SUKZP) oraz Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP); współpracę z przedstawicielami władz lokalnych w zakresie wprowadzania zmian w dokumentach planistycznych umożliwiających realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz sprawowanie nadzoru nad trwającymi już procedurami administracyjnymi; wsparcie techniczne przy sporządzaniu dokumentacji graficznych; współpracę z innymi działami w firmie;
  • sporządzanie dokumentacji planistycznej w oparciu o obowiązujące przepisy Prawa Budowlanego, Planowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Prawa Administracyjnego.

Wymagania

Wymagania wobec kandydatów:
  • przynajmniej 2-letnie doświadczenie przy sporządzaniu dokumentacji SUKZP oraz MPZP najlepiej z zakresu branży OZE,
  • mile widziane doświadczenie zawodowe w branży OZE,
  • biegła znajomość oprogramowania AutoCad, oraz mile widziana znajomość  GIS,
  • mile widziana znajomość  programu PV*SOL Premium firmy Valentin Software,
  • biegła umiejętność czytania map i opracowań kartograficznych,
  • umiejętność przyswajania nowej wiedzy z różnych dziedzin (zagadnień technicznych, przepisów prawa),
  • umiejętność projektowania/ myślenia przestrzennego,
  • samodzielność, zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole, kreatywność i komunikatywność,
  • umiejętność organizacji pracy oraz pracy pod presją czasu,
  • umiejętność pracy zdalnej,
  • mile widziana znajomość języka angielskiego

Oferujemy

Oferujemy:
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (zatrudnienie w formule B2B do negocjacji) w firmie o stabilnej pozycji rynkowej;
  • wsparcie na etapie wdrożenia;
  • perspektywę rozwoju zawodowego oraz możliwość zdobycia doświadczenia w strukturze naszej organizacji;
  • niezbędne narzędzia do pracy (telefon, komputer);
  • zadaniowy tryb pracy;
  • po okresie próbnym możliwość pracy hybrydowej;
  • udział w konferencjach branżowych, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
  • udział w wydarzeniach sportowych i charytatywnych;
  • karty medyczne;
  • nieodpłatną naukę języka obcego.

Vortex Energy Polska Sp. z o.o.

Vortex Energy Polska sp. z o.o. od 2006 r. rozwija projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, realizując inwestycje w zakresie energetyki wiatrowej i solarnej. W portfolio zrealizowanych projektów znajdują się inwestycje o łącznej mocy przekraczającej 425 MW. Zajmujemy się planowaniem i rozwojem projektów OZE, ich budową oraz zarządzaniem technicznym. Pakiet oferowanych przez nas usług uzupełniają, m.in. usługi ekonomiczno-finansowe oraz prawny due diligence, dzięki czemu zapewniamy kompleksową realizację inwestycji.

Więcej informacji o Vortex Energy Polska sp. z o.o. znajdziesz na: www.vortex-energy.pl