Więcej  ›
18.04.2024 18 kwietnia 2024

Inspektor ochrony środowiska

Pracodawca: WIOŚ Bydgoszcz Numer referencyjny: 73565 Data publikacji: 26 stycznia 2021 Lokalizacja: Bydgoszcz - Kujawsko-pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Administracja

Opis stanowiska

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor ochrony środowiska w Wydziale Inspekcji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Planowanie (przygotowywanie) i prowadzenie kontroli podmiotów korzystających ze środowiska.
  • Przygotowywanie protokołów z kontroli.
  • Przygotowywanie dokumentów pokontrolnych (zarządzenia pokontrolne, wystąpienia, decyzje administracyjne).
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych.
  • Prowadzenie baz danych i rejestrów oraz wprowadzanie informacji dotyczących kontroli do Informatycznych systemów komputerowych wspomagających pracę Wydziału Inspekcji.
  • Podejmowanie działań i udzielanie odpowiedzi na skargi i wnioski oraz interwencje.
  • Udział w postępowaniu dochodzeniowo-śledczym i przygotowawczym w zakresie przestępstw przeciwko środowisku.
  • Przygotowywanie danych do sprawozdań statystycznych i resortowych.
  • Współdziałanie z organami kontroli, ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz innymi organami.

Warunki pracy:
  • Praca w terenie
  • Praca w trudnych warunkach środowiskowych
  • Częste wyjazdy służbowe (prowadzenie samochodu)
  • Udział w przeprowadzaniu kontroli
  • Stres związany z obsługą klientów zewnętrznych i przeprowadzaniem kontroli w zakładach
  • Zagrożenie korupcją
  • Możliwa praca w systemie zmianowym przez 7 dni w tygodniu, w nietypowych godzinach pracy, w tym praca w nocy
  • Praca wymagająca dobrej komunikatywności
  • Stanowisko pracy znajduje się na XII piętrze - budynek wyposażony w windy i podjazd dla wózków inwalidzkich
  • Stanowisko pracy wyposażone w komputer, urządzenia peryferyjne i telefon

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
85-066 Bydgoszcz, ul. Konarskiego 1/3

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie
  • Znajomość podstawowych przepisów z zakresu ochrony środowiska
  • Znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska
  • Znajomość procedur wynikających z Kodeksu postępowania administracyjnego, Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia
  • Znajomość obsługi: pełnego pakietu MS Office, Internetu, poczty elektronicznej oraz urządzeń biurowych
  • Łatwość pisemnego formułowania wniosków
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych i pod presją czasu
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne
  • Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska lub doświadczenie (np. staż absolwencki) w służbach kontrolnych w obszarze ochrona środowiska lub w prowadzeniu postępowań dochodzeniowo-śledczych
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie potwierdzające uprawnienia kat. B do prowadzenia pojazdu
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru do pobrania http://bip.wios.bydgoszcz.pl/praca/ochrona-danych

Termin składania dokumentów: 05.02.2021
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu

Inne informacje:
  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Na ofercie proszę koniecznie zaznaczyć numer ogłoszenia.
  • Kandydaci wybrani we wstępnym etapie procedury naboru zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Oferty otrzymane po terminie oraz niespełniające wymagań formalnych i koniecznych nie będą rozpatrywane.
  • Osoby, których oferty zostaną odrzucone nie będą powiadamiane.
  • W terminie 3 miesięcy po zakończeniu procesu rekrutacji oferty kandydatów nieprzyjętych do pracy mogą być odebrane. Po tym terminie zostaną komisyjnie zniszczone.
  • Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (52) 376-17-35

WIOŚ Bydgoszcz

Inspekcja Ochrony Środowiska jest organem powołanym do kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz badania stanu środowiska. Podstawowymi jednostkami terytorialnymi IOŚ są Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego siedziba WIOŚ znajduje się w Bydgoszczy. Na czele WIOŚ stoi Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Terenem działania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy jest obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Czynności kontrolno-pomiarowe wykonywane są przez trzy jednostki, których siedziby znajdują się w: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.