Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Specjalista w Dziale Inspekcji

Pracodawca: WIOŚ Gdańsk Numer referencyjny: 79703 Data publikacji: 15 czerwca 2021 Lokalizacja: Słupsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Prawo i administracja

Opis stanowiska

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista Dział Inspekcji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Przeprowadza kontrole planowe i pozaplanowe w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w celu sprawdzenia zgodności ich działalności z prawnie określonymi wymaganiami
  • Współpracuje z Wydziałem Prawnym w przygotowywaniu projektów zarządzeń pokontrolnych, decyzji administracyjnych, wystąpień pokontrolnych, wniosków do organów ścigania w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa
  • Podejmuje działania związane z zanieczyszczaniem środowiska, w celu dokonania analizy przyczyn i ograniczenia skutków w przypadku wystąpienia zdarzenia
  • Współdziała z innymi organami administracji w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia czynności kontrolnych
  • Przyjmuje i rozpatruje wnioski o interwencję w zakresie ochrony środowiska
  • Weryfikuje przedkładane okresowo przez podmioty korzystające ze środowiska dane i materiały o zakresie korzystania ze środowiska w celu ich kompletności i prawidłowości
  • Prowadzi bazy danych o podmiotach korzystających ze środowiska w celu dostarczenia zbiorczych informacji organom nadrzędnym

Warunki pracy: Praca zmianowa oraz dyżury przez 7 dni w tygodniu. Praca w siedzibie urzędu i w terenie. Kontakt z przedstawicielami kontrolowanych podmiotów, innych organów oraz wnioskującymi o interwencję. Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie. Zagrożenie korupcją. Zagrożenie naciskami grup przestępczych. Bariery architektoniczne związane z poruszaniem się po budynku, schody, brak windy, brak odpowiedniej szerokości drzwi, brak odpowiednio dostosowanych toalet, brak podjazdu.

80-001 Gdańsk Trakt św. Wojciecha 293

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska, chemii, prawa, administracji, przyrodnicze,
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska lub służbach kontrolnych lub prowadzeniu postępowań dochodzeniowo - śledczych,
  • Znajomość przepisów o ochronie środowiska oraz przepisów proceduralnych zawartych w kodeksie postępowania administracyjnego, a także przepisów karnych, zawartych w kodeksie karnym, kodeksie postępowania karnego, kodeksie wykroczeń, kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia,
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej, ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Umiejętność obsługi komputera w środowisku Windows i pakietu biurowego MS Office,
  • Umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji,
  • Komunikatywność,
  • Sumienność, rzetelność i terminowość,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Studia podyplomowe z zakresu ochrony środowiska, chemii, prawa, administracji, przyrodnicze,
  • Język angielski: poziom komunikatywny.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy,
  • Kserokopia prawa jazdy kat. B,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
Termin składania dokumentów: 30.06.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

WIOŚ Gdańsk

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.