Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Laborant ds. pomiarów imisji

Pracodawca: WIOŚ Kraków Numer referencyjny: 32009 Data publikacji: 10 sierpnia 2018 Lokalizacja: Kraków - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring, Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring)

Opis stanowiska

Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: laborant w Pracowni Badań Automatycznych Powietrza.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Obsługa stacji monitoringu (stacje na terenie województwa małopolskiego), w tym obsługa profilaktyczna,
  • Wykonywanie przeglądów i napraw aparatury pomiarowej,
  • Wzorcowanie instrumentów,
  • Zapewnienie prawidłowej transmisji danych,
  • Opracowywanie raportów o stanie powietrza.

Warunki pracy:
  • Praca na zajmowanym stanowisku odbywać się będzie na I piętrze w II kondygnacyjnym budynku wyposażonym w windę osobową, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz przystosowane toalety,
  • Pomieszczenie pracy o charakterze biurowym jest w pełni ergonomiczne,
  • Wyposażone w monitor ekranowy, stanowiący narzędzie pracy powyżej 4 godzin w ciągu dnia pracy,
  • Pracownik na zajmowanym stanowisku wykonuje pracę również w terenie, porusza się samochodem służbowym o masie nieprzekraczającej 3,5t,
  • Praca w terenie wymaga predyspozycji do wykonywania zadań na wysokości,
  • Czas pracy wynosi 8 godzin, w sporadycznych przypadkach przewiduje się wydłużenie lub zmianę godzin pracy,
  • Pracownik ma do dyspozycji nieodpłatnie środki ochrony indywidualnej (odzież i obuwie robocze) oraz sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie o profilu ochrona środowiska lub o profilu technicznym,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera: sprzęt, oprogramowanie (MS Windows, MS Office),
  • Zdolność do pracy na wysokości w terenie ( od 1 do 3 oraz pow. 3 m n.p.t.),
  • Prawo jazdy kategorii B,
  • Praktyka w prowadzeniu samochodu we wszystkich porach roku na długich dystansach (do kilkuset kilometrów),
  • Dyspozycyjność,
  • Gotowość do pracy w terenie we wszystkich porach roku,
  • Znajomość zagadnień związanych z pracą z aparaturą pomiarową,
  • Zdolności manualne (w ramach obsługi profilaktycznej wykonywanie napraw przyrządów),
  • Znajomość problematyki ochrony środowiska,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe o profilu ochrona środowiska lub o profilu technicznym,
  • Ogólna znajomość zagadnień statystyki,
  • Ogólna znajomość zagadnień automatyki, elektroniki i transmisji danych,
  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu problemów fachowych,
  • Znajomość systemu zarządzania jakością,
  • Umiejętność pracy na systemach opartych na bazach danych,
  • Mile widziana znajomość języka Visual Basic (VBA).

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości ( od 1 do 3 oraz pow. 3 m n.p.t.)
  • kopia prawa jazdy kat. B
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 30.08.2018
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- W liście motywacyjnym należy podać stanowisko i numer ogłoszenia. Oferty, które nie spełnią wymogów formalnych oraz przesłane po terminie (decyduje data stempla pocztowego) nie będą rozpatrywane.
Weryfikacja spełnienia przez kandydatki/kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części „dokumenty i oświadczenia niezbędne” oraz „dokumenty i oświadczenia dodatkowe”. Oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie i opatrzone datą.
Złożonych ofert nie odsyłamy, a nieodebrane po trzech miesiącach od zakończenia naboru podlegają komisyjnemu zniszczeniu.
Kandydatki/kandydaci zakwalifikowane(i) zostaną powiadomione(i) telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie postępowania rekrutacyjnego. W razie zastrzeżenia przez kandydatkę/kandydata jednej z możliwości kontaktu – kandydatka/kandydat musi załączyć do swojej aplikacji stosowne oświadczenie lub podać w swojej aplikacji tylko wybraną metodę kontaktu.
Do składania dokumentów zachęcamy także osoby niepełnosprawne.
Proponowane wynagrodzenie: od 2100 zł brutto, dodatek za wysługę lat zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz inne składniki wynikające z przepisów szczególnych.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (12) 422 48 95.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

WIOŚ Kraków

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest: kontrola podmiotów gospodarczych, tak by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie; monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie władzy publicznej i społeczeństwu informacji o środowisku.