Więcej  ›
16.04.2024 16 kwietnia 2024

Inspektor ds. monitoringu środowiska

Pracodawca: WIOŚ Lublin Numer referencyjny: 16814 Data publikacji: 18 października 2017 Lokalizacja: Lublin - Lubelskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring, Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring)

Opis stanowiska

Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor w Wydział Monitoringu Środowiska WIOŚ w Lublinie.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzenie prac związanych z monitoringiem hałasu, m.in. współdziałanie w opracowaniu Wojewódzkiego Programu Monitoringu Środowiska w zakresie hałasu, bieżąca analiza wyników pomiarów i obliczeń poziomów hałasu, prowadzenie rejestru zawierającego informacje o stanie akustycznym środowiska na podstawie pomiarów, badań i analiz wykonywanych w ramach PMŚ, w tym również podlegających rejestracji strategicznych map akustycznych, pozyskiwanie informacji i danych dotyczących źródeł hałasu oraz danych niezbędnych do tworzenia lokalnych map akustycznych,
  • tworzenie lokalnych map akustycznych, sporządzanie rocznych i wieloletnich ocen klimatu akustycznego środowiska w województwie,
  • tworzenie opracowań, ocen, prezentacji multimedialnych oraz przygotowanie materiału do „Raportu o stanie środowiska w województwie lubelskim”,
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych o stanie środowiska dla administracji rządowej i samorządowej oraz udostępnianie informacji o stanie środowiska w zakresie hałasu i powietrza atmosferycznego dla klienta zewnętrznego,
  • wyszukiwanie, aktualizacja, gromadzenie i prezentacja danych dotyczących monitoringu środowiska w technologii GIS (system informacji przestrzennej) oraz sporządzanie grafik,
  • współdziałanie w realizacji zadań w zakresie monitoringu jakości powietrza.

Warunki pracy:
  • praca biurowa przy komputerze,
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych spoza administracji (obywateli, przedsiębiorstw),
  • zabudowę Inspektoratu w Lublinie stanowi budynek administracyjny i budynek laboratoryjny,
  • budynek administracyjny wyposażony w windę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych,
  • budynek laboratorium wyposażony jedynie w windę towarową,
  • brak pomieszczeń sanitarnych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych,
  • otoczenie budynku dostosowane dla osób niepełnosprawnych: platforma dla osób niepełnosprawnych oraz z jednej strony podjazd.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie,
  • Dobra znajomość przepisów dot. monitoringu środowiska, w szczególności monitoringu hałasu i powietrza,
  • Obsługa oprogramowania GIS,
  • Znajomość organizacji i funkcjonowania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie,
  • Znajomość przepisów dot. służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie ochrony środowiska lub pokrewnych nauk przyrodniczych,
  • Szkolenia z obszaru tematycznego objętego zakresem obowiązków na opisywanym stanowisku,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • Obsługa oprogramowania do tworzenia map akustycznych,
  • Umiejętność redagowania tekstów,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętność obsługi komputera, w tym edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin składania dokumentów: 30.10.2017
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Zachęcamy do składania ofert osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania wymienione w niniejszym ogłoszeniu.
Przez doświadczenie zawodowe rozumie się okresy pozostawania w stosunku pracy a także różnego rodzaju staże.
Weryfikacja spełniania przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części „Dokumenty i oświadczenia niezbędne”.
W związku z tym podkreślamy, że kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia.
Proces naboru składa się z następujących etapów:
Etap I: analiza spełniania wymagań niezbędnych,
Etap II: test wiedzy z zakresu zasad funkcjonowania Inspekcji Ochrony Środowiska, przepisów dotyczących służby cywilnej i pytań specjalistycznych wynikających z przypisanych zadań a następnie dla osób które uzyskają minimum 60% punktów rozmowa kwalifikacyjna w ww. zakresie.
Etap III: rozmowa z Lubelskim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska.
O terminie etapu II zakwalifikowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.
Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną komisyjnie zniszczone. Na stronie internetowej www.wios.lublin.pl (w zakładce Punkt Obsługi Klienta) umieszczono pomocniczy formularz oświadczenia.
Dodatkowe informacje 81 718-62-45.

WIOŚ Lublin

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest: kontrola podmiotów gospodarczych, tak by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie; monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie władzy publicznej i społeczeństwu informacji o środowisku.